ЗСУ йдуть в Херсон? Весь світ в дикому шоці – вдалося невимовне: диво на фронті! Шалений успіх!

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

Збройні сили України, звільнивши село Давидів Брід на Херсонщині від окупантів, отримали дуже важливий плацдарм для подальшого контрнаступу на півдні.

Про це розповів військовий експерт Олександр Коваленко на YouTube-каналі ТСН.

«Давидів Брід має дуже важливе значення саме щодо розширення плацдарму лівим берегом від Інгульця. Саме в цьому районі розпочалися ще влітку дії щодо заняття локацій, заняття позицій щодо подальшого розширення плацдарму Збройними силами України, які форсували Інгулець. Це досить вигідний населений пункт, що відкриває можливості Збройним силам України основним шляхом у напрямку Берислава виконувати контрнаступальні дії. Саме зараз вони вже проходять», – пояснив військовий експерт.

За його словами, основні контрнаступальні напрямки залежать від наявності там логістичної артерії автомобільної дороги, траси, залізниці.

«Це між собою пов’язано, тому що логістика вирішує майже все, це номер один в успіху того чи іншого контрнаступу на тому чи іншому плацдармі. Тому Давидів Брід – найголовніша локація, яка дозволяє нам відкрити північний напрямок контрнаступу у напрямку Берислава. Інший напрямок — північно-східний, він почався трохи раніше, ніж було звільнено Давидова Брода… Тому з двох напрямків відбувається контрнаступ ВСУ на Берислав, а з Берислава це вихід через Козацьке в зону Каховки», — пояснив Коваленко.

У бійців ЗСУ є кілька сценаріїв для подальшого контрнаступу на позиції окупантів. Про це в інтерв’ю “Теперішньому часу” розповів відомий військовий експерт керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.

Відповідаючи на питання про те, який напрямок він бачить пріоритетним для ЗСУ, військовий експерт зазначив, що в даний час події розвиваються так, що сценаріїв може трохи більше, ніж два.

“Їх [сценаріїв ] кілька, Як може піти подальший контрнаступ. І в цьому, я думаю, і є перевага українських військ, що ми бачимо навіть на прикладі контрнаступу Лиману”, — прокоментував Мусієнко.

За його словами, натиск ЗСУ змушує російську армію постійно маневрувати. Експерт підкреслює, що таким чином українські бійці нав’язують РФ свій власний сценарій боротьби. При цьому у російської армії не вистачає резервів для таких операцій.

“Вони [окупанти ‒ ] постійно пересуваються по лінії фронту, що ставить їх під удар по різних позиціях і, відповідно, дає можливості Збройним силам України скористатися ситуацією. Тому нехай думають, нехай переміщують війська, нехай помиляються, нехай ламають голову і так далі”, – підсумував Мусієнко.

Також ситуація для окупантів стає все плачевнішою через те, що партизанський рух та рух опору на тимчасово окупованих територіях України тільки посилюватиметься.

Таку думку представник ГУР МО України Вадим Скібіцький озвучив у програмі “Орестократія”.

“Є закон України про спротив, там сказано, що, де, як треба робити, хто керує, хто координує ці питання. Відповідно, є і успіх: ми реально розуміємо, як організувати, як підтримати, як скоординувати всі наші зусилля, і через те партизанський рух є і буде тільки посилюватися. Ми бачимо потужний рух в Криму, на окупованих територіях Херсонської і Запорізької областей. Робота полягає не лише в знищенні колаборантів. До речі, всі списки всіх колаборантів, які організовували, фальсифікували так званий референдум, вся інформація є, в тому числі – завдяки нашим громадянам, які проживають на окупованих територіях, і з самого першого дня ця інформація надходить в онлайн-режимі”, – зазначив він.

Скібіцький зауважив, що через це окупанти намагаються не просто тримати лінію фронту, а активно застосовувати росгвардію, підрозділи ФСБ для того, щоб посилити і встановити повний контроль над цими територіями.

“Але рух спротиву є, він діє. Щодня можна бачити його результати, і патріоти свої завдання виконують”, – запевнив представник воєнної розвідки України.

Добавить комментарий