Знищити! Удар із НАТО – потужна відповідь РФ: Путін догрався! Жодного шансу, Польща видала!

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

Міністр закордонних справ Польщі Збігнєв Рау заявив, що НАТО має відповісти на можливу ядерну атаку Росії в Україні звичайним, але руйнівним способом.

Про це Рау заявив у інтерв’ю NBC.

За його словами, російський президент Володимир Путін погрожує застосувати тактичну ядерну зброю проти України, а не НАТО. Отже, Альянс не повинен реагувати на можливий удар по Україні із застосуванням зброї масового знищення.

Однак йому необхідно відповісти за допомогою звичайних озброєнь та завдати нищівної шкоди російській армії: “Але відповідь має бути нищівною. І я думаю, що НАТО надсилає Росії чіткий сигнал із цього приводу”, – сказав Рау.

Варто зазначити, що президент російської федерації Володимир Путін продовжує загрожувати застосуванням ядерної зброї, неодноразово наголошуючи, що не блефує. На його заяви відреагував директор Центрального розвідувального управління США Вільям Бернс.

В інтерв’ю виданню CBS він розповів, що США сприймають погрози голови кремля досить серйозно з огляду на все, що «поставлено на карту».

Більше того, риторика путіну та його соратників безрозсудна, тому зараз важко сказати, блефує він щодо застосування ядерного удару чи ні. Але загроза справді існує.

Вільям Бернс зазначив, що зараз США перевіряють всі ознаки, що стосуються можливої ​​підготовки Росії до застосування ядерної зброї. Але путіну треба промовляти про чіткі жорсткі наслідки, які підуть за таким кроком.

Також додамо, що спецслужби США та їхні союзники посилили спостереження для виявлення ознак того, що путін міг віддати російським військовим наказ про застосування ядерної зброї проти України. Однак перші ознаки можливого нападу можуть з’явитися надто пізно.

Про це пише видання Politico із посиланням на слова п’яти нинішніх та колишніх офіційних осіб США.

Щоб відстежити можливі ознаки підготовки росії до ядерного удару, США та союзники використовують усі розвідувальні можливості у повітрі, космосі та кіберпросторі, у тому числі дані комерційних супутників.

Ще одним об’єктом уваги є російський анклав Калінінград, де кремль встановив системи подвійного призначення та гіперзвукові ракети. За останні кілька років росія модернізувала свої ракетні склади в Калінінграді, що викликало побоювання щодо можливого накопичення ядерної зброї на цій території.

Поки що США не бачать ознак того, що росія готується застосувати ядерну зброю. Проте більшість російських літаків та ракет можуть нести тактичні ядерні боєголовки.

Таким чином, якщо путін і його командири не захочуть, щоб світ знав про їхні наміри заздалегідь, США можуть так і не зрозуміти, коли російські військові змінили звичайний заряд на атомні бомби.

У спецслужбах, заявило джерело, впевнені, що росія не ризикуватиме повномасштабною ядерною війною, розпочавши масований напад на Україну чи країни НАТО.

Як пише Politico, американське військове командування та розвідка сподіваються, що першим свідченням того, що росія вирішила застосувати ядерну зброю в Україні, «не буде ядерний гриб».

За словами джерел, росія має 23 види різних систем озброєнь, здатних нести як звичайні, так і ядерні боєголовки, і багато з них уже використовуються в Україні, зокрема «Іскандер». «Якщо у росіян воно є в арсеналі як звичайна зброя, можна з упевненістю припустити, що до неї додається ядерна боєголовка. Майже кожна зброя, яку мають росіяни, здатна нести ядерний заряд», – зазначив чиновник.

Також можуть бути певні ознаки намірів росії застосувати ядерну зброю. Наприклад, на поле бою відправлять певні підрозділи або ж відводять усі з’єднання, крім тих, що здатні брати участь у ядерній атаці.

Але є також думка, що путінський режим може проводити демонстративну підготовку до ядерного удару, сподіваючись отримати дипломатичні важелі.

Добавить комментарий