Забужко на прикладі антивоєнних протестів пояснила, що не так із російським народом: «Досі нічого не зрозуміли»

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

сьогодні, 15:52

Читать на русском

Саме час взагалі відмовлятися від терміну «російський народ». Стало нарешті очевидним, що це утворення штучне.

Про це каже українська письменниця Оксана Забужко:

Відео дня:

«І от чого я ще не зношу до білих скронь і скреготу зубовного. Дано: Якутія-Саха, м.Якутськ, жінки на знак протесту проти мобілізації вийшли на площу з традиційним (музично дуже гарним, треба сказати!) якутським «вербовим колом», що зветься в них «осуохай», — скандуючи «Нет геноциду!» (це чути на всіх відео) і співаючи щось по-якутськи (от би хто, думаєш, переклав!), — в добрий час, хай живе незалежна Саха, тримаємо кулаки!

Як це подають західні ЗМІ? А ось так: women protests in Russia, Yakutsk, або просто Russian protests. Часом ще згадується traditional dance — що, ясна річ, також відчитується як Russian. (Точнісінько так 40 років тому, коли ансамбль Вірського випускали погарцювати з гопаком у Парижі чи Нью-Йорку, тамтешня преса писала про amazing Russian dancers — і бідна наша діаспора знай засипала редакції листами протесту). Звідтоді минуло кілька історичних епох — але люди, які виробляють наратив, і досі нічого не зрозуміли і нічому не навчилися.


Як на мене, саме час взагалі відмовлятися від терміну «російський народ» — стало нарешті очевидним, що це утворення так само штучне, як запекло конструйована на пам’яті ще мого покоління «новая историческая общность людей — советский народ», тільки на півтора століття старше (від Катерини почате, котра перша задалась метою «искоренять в малороссиянах развратное мнение, по коему представляют себя народом от здешнего совершенно отличным» — !!!). Починаймо, нарешті, бачити речі як вони є й називати своїми іменами: на масові антивоєнні протести в Росії вийшли — ДАГЕСТАНЦІ І ЯКУТИ.

І хай це стане політичним дебютом цих народів. І хай за їхнім прикладом прокидаються на території РФ інші «недоперетравлені». З Богом!».

Також повідомлялося, що істерія в Росії на тлі мобілізації набирає обертів.

Крім того, Politeka.net писала, що Лукашенко під час зустрічі втішав Путіна.

Politeka.net також повідомляла, що на деокупованій території знайшли ще одну катівню, де рашисти знущалися з українців.Добавить комментарий