Заборона імпорту та індивідуальні обмеження: ЄК представила восьмий пакет санкцій проти РФ

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

Європейська Комісія оголосила про нові плани щодо посилення санкцій Євросоюзу санкцій проти Росії.

Про це оголосили президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн і головний дипломат ЄС Жозеп Боррель під час пресбрифінгу.

Очільниця ЄК нагадала, що минулого тижня президент Росії вирішив посилити ескалацію у російсько-українській війні, коли оголосив мобілізацію та проведення псевдореферендумів на тимчасово окупованих територіях.

– Фіктивні референдуми на окупованих Росією територіях України є незаконною спробою захоплення землі. Мобілізація та погрози Путіна застосувати ядерну зброю є безрозсудними кроками на шляху ескалації, – наголосила Урсула фон дер Ляєн.

Вона пояснила, що восьмий пакет санкцій Європейського Союзу можна розділити на дві частини: по-перше, це індивідуальні обмеження проти ключових осіб, які підтримують вторгнення Росії в Україну та, по-друге, заборона імпорту російських товарів.

За її словами, зазначені санкції обмеження “ще більше обмежать торгівлю” з Росією та позбавлять державу-агресора близько €7 млрд доходів через заборону на імпорт.

Щодо індивідуальних санкцій, то список буде розширено на ще близько 1300 фізичних та юридичних осіб, пов’язаних з Росією.

Також обмеження з боку Європейського Союзу включають заборону на експорт ключових технологій, що використовуються у військовій сфері, таких як авіаційні вироби, електронні компоненти та специфічні хімічні речовини, оголосила фон дер Ляєн.

Вона додала, що це робиться для того, щоб “змусити Кремль заплатити”.

Крім того, пакет санкцій закладе правову основу для обмеження цін на нафту і заборонить громадянам ЄС входити до складу керівних органів російських державних компаній, сказала фон дер Ляєн.

Жозеп Боррель вкотре наголосив, що країни-члени ЄС не визнають фіктивні референдуми Росії.

Джерело: EEAS

Добавить комментарий