За участь в агресії рф проти України четверо посіпак окупантів сидітимуть за ґратами від 10 до 15 років

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

Прочитаєте за: 3 хв. 27 Вересня 2022, 15:10

За рішенням суду ще четверо посіпак терористичних організацій так званих «лднр» засуджено до реальних строків ув’язнення терміном від 10 до 15 років. Зловмисники у складі російських окупаційних військ воювали на Харківському, Луганському та Донецькому напрямках.

Про це повідомляє Служба безпеки України.

Зокрема, вирок 14 років позбавлення волі отримав ворожий «снайпер-радіотелефоніст», якого бійці ЗСУ взяли в полон у Момотовому на Харківщині. Встановлено, що 23-річний громадянин рф, мобілізований із Донецька, воював проти українського війська в окремому стрілецько-снайперському взводі 3 батальйону 115 полку так званого «днр» зс рф.

У своєму підрозділі він відповідав за польовий зв’язок і забезпечував пропускний режим на блокпостах у районі населених пунктів Веселе, Кутузівка та Момотове. Брав участь у бойових діях під селом Бобрівка. У полон бойовик потрапив разом зі своїм взводом під час звільнення селища Момотове.

За матеріалами, зібраними слідчими СБУ, суд визнав його винним за двома статтями Кримінального кодексу України: участь у терористичній групі чи терористичній організації та участь у не передбачених законом воєнізованих або збройних формуваннях.

Іншого зрадника, уродженця Антрациту, стрільця 208 полку так званої «народної міліції лнр», бійці ЗСУ взяли у полон під час боїв у районі міста Рубіжне на Луганщині. Враховуючи той факт, що бойовик є громадянином України, за перехід на бік ворога в період збройного конфлікту йому інкриміновано державну зраду.

Таким чином, його засуджено до 15 років позбавлення волі за трьома статтями Кримінального кодексу України: державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану, участь у терористичній групі чи терористичній організації, участь у не передбачених законом воєнізованих або збройних формуваннях.

Ще двом захопленим у полон колаборантам судді винесли вирок 10 років позбавлення волі. Один із них – «старший стрілок» гранатометного взводу незаконного воєнного формування «лнр», який потрапив у полон під час боїв за Сєвєродонецьк.

Досудове розслідування встановило, що колишній шахтар вже досить давно не працює за фахом. Починаючи з 2006 року, був тричі засуджений за торгівлю наркотиками. Востаннє звільнився тільки у 2021-му і одразу вступив до складу незаконного збройного формування.

Інший бойовик – мешканець селища Зимогір’я Луганської області. Воював у складі так званого «2 армійського корпусу» російських окупаційних військ на території Луганської та Донецької областей. Перед широкомасштабним вторгненням рф, у грудні 2021 року, його мобілізували і на фронт він вже потрапив як «стрілець».

Свій «бойовий досвід» розпочав зі штурму українських позицій у районі Кремінної. Після захоплення окупаційними військами Сєвєродонецька брав участь у «зачистках» міста. Разом зі співслуживцями зламував і грабував покинуті мешканцями квартири. На початку серпня у ближньому бою в районі Соледару українські захисники захопили його у полон разом із шістьма іншими бойовиками так званого «2 армійського корпусу», тоді як решта підрозділу була знищена.

Обох бойовиків суд визнав винним за двома статтями Кримінального кодексу України: посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, участь у не передбачених законом воєнізованих або збройних формуваннях.

Добавить комментарий