Євгеній Єнін: З 7 вересня на деокупованих територіях Харківщини виявлено 530 тіл цивільних осіб

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ
Ілюстративне фото

З 7 вересня на деокупованих територіях Харківщини виявлено 530 тіл цивільних осіб. Більшість із них мають ознаки насильницької смерті. Про це в ефірі телемарафону UAразом заявив перший заступник Міністра внутрішніх справ Євгеній Єнін.

«Починаючи з 7 вересня і станом на сьогодні на деокупованих територіях Харківської області вже виявлено 530 тіл цивільних осіб. Встановлено, що всі ці люди загинули в період тимчасової окупації і внаслідок злочинних дій ворожої армії. Із них 225 – жінки, 257 – чоловіки та 19 дітей і ще 29 осіб – не встановлені. Якщо говорити про загальну кількість загиблих цивільних внаслідок військової агресії рф в Харківській області, то це на сьогодні 1350 осіб і ця цифра збільшується ледь не щодня», – сказав Євгеній Єнін.

Перший заступник очільника МВС також зазначив, що в місті Ізюм з місць масових поховань вилучено 447 тіл загиблих.

«Ідентифіковано 215 тіл жінок, 194 – чоловіки. Виявлені тіла 22 військових і п’ятьох дітей, а також, ймовірно, 11 людських решток, стать яких наразі не визначено. Слідчими призначено майже 500 судово-медичних експертиз, які мають встановити причини смерті, наявність тілесних ушкоджень і, можливо, ознаки, які допоможуть у встановленні осіб. Попередньо є наявність ознак насильницької смерті у чималої кількості тіл», – сказав він.

За словами Євгенія Єніна, вогнепальні поранення встановлені у 15 осіб, вибухові травми різного ступеня ще у близько 60 осіб, ознаки катування – ще у 15 осіб, це і мотузка на шиї, і зв’язані руки за спиною, кульові поранення колін, переломи ребер. Ще 13 тіл мають ознаки насильницької смерті – переломи щелеп або колото-різані травми.

Окремо перший заступник Міністра внутрішніх справ зазначив, що місцеве населення досить активно надає покази на колаборантів.

«На сьогодні ми виявили лише в окремих містах, зокрема в Куп’янську списки осіб, які виконували організаційно – розпорядчі функції окупаційної влади. Там було близько 400 прізвищ, частина з них мала втекти з окупантами, частина з них вже потрапила до правоохоронців. І цей процес триває, незалежно від місця знаходження зазначених осіб, українське правосуддя досягне своєї мети», – резюмував Євгеній Єнін.

Джерело: Урядовий портал

Добавить комментарий