Якими продуктами можна замінити ті, які ви не вживаєте

ЇЖА-РЕЦЕПТИ

[ad_1]

Якими продуктами можна замінити ті, які ви не вживаєте. У деяких продуктів є гарні замінники.

Люди, які з тих чи інших причин не вживають певні групи продуктів, ризикують зіштовхнутися з дефіцитом незамінних поживних речовин. Тому потрібно знайти їм корисну альтернативу, інформує Ukr.Media.

Молочна продукція

Люди, які виключили з раціону продукти молочної групи, ризикують зіштовхнутися з дефіцитом кальцію — найважливішого будівельного елемента кісткової тканини. Тому даний макроелемент повинен надходити у організм регулярно.

Крім молочної продукції, кальцій у великій кількості міститься у сої і її похідних, листовій зелені, рибі. До речі, для максимальної користі деяку рибку можна вживати з кістками — наприклад, консервовані сардини, тунець. Трохи менше кальцію у бобах, горішках і горіховому молоці, кокосовому йогурті.

Яловичина

Попри те що це багате природне джерело білків і заліза, багато людей відмовляються від споживання м’ясних страв. Якщо ви теж не їсте м’ясо, подбайте, щоб у вашому повсякденному раціоні у достатній кількості були наявні молочні продукти, риба, яйця, бобові, які компенсують брак білка, а також морепродукти, зелень, сухофрукти, які багаті на залізо.

Глютен

Сьогодні модно відмовлятися від продуктів, у складі яких є ця речовина, — наприклад паста, булгур, кус-кус. Деякі люди змушені зробити це за медичними показаннями — за наявності таких хвороб, як целіакія, алергія або підвищена чутливість до глютену.

Однак, виключивши з раціону таку їжу, можна зіштовхнутися з нестачею повільних вуглеводів, що, своєю чергою, загрожує хронічною втомою, тягою до солодкої їжі. Тому зверніть увагу на корисні джерела складних вуглеводів, що не містять глютен: рис, гречку, просо, вівсянку з позначкою «без глютену», кукурудзу, боби, картоплю.

Риба

Це джерело незамінних жирних кислот омега-3, білків, фосфору. Якщо раптом не ви їсте рибку, частіше вживайте креветки, молюсків, устриці — у них теж багато цих речовин.

Більш дешеві і доступні джерела фосфору — соєві продукти, сири, кефір, горішки, насіння. Компенсувати нестачу білка можна завдяки вживанню м’яса і яєць. Омега-3 можна знайти у лляній олії, насінні чіа, волоських горіхах. Однак потрібно враховувати, що у рослинних продуктах жирних кислот досить мало, тому рекомендується проконсультуватися з лікарем і, за необхідності, додатково пити добавки омега-3.

[ad_2]

Source link