Втікають всі! Окупанти в дикому шоці – останній наказ Путіна: це нереально. ЗСУ звільнять!

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

Коли Збройні сили України розпочали контрнаступ у Харківській області, а російські війська – масовий відступ, у окупантів в Луганській області була паніка, вони намагалися втекти до Росії, але не змогли. Про це в ефірі одного з телеканалів розповів голова Луганської обласної державної адміністрації Сергій Гайдай.

Він повідомив, що в окупантів у Луганської області була “дика паніка”, коли Збройні сили у вересні звільняли Харківську область.

“Вони вперше спробували втікати в ті два дні, коли у Харкові був бліцкриг ЗСУ. Це ж було стрімко, величезні території почали звільняти, паніка була дика. У нас реально з деяких населених пунктів просто взагалі всі виїжджали: “прокуратура”, “комендатура”, “міліція”, військові – всі, разом із колаборантами. А потім почали потроху повертатися. Щодо колаборантів та їхніх помічників. Тут цікава історія. Бо всі вони поїхали у бік російського кордону, а там їх не пропустили. Їм сказали: “Ні-ні, хлопці, повертайтеся назад, захищайте свою “еленерію”. І ось 50 на 50 – хтось повернувся, хтось десь оселився в якихось прикордонних селах, у якихось будинках і намагається дочекатися моменту, щоб таки переїхати на бік Російської Федерації”, – наголосив Гайдай.

Він “на 90%” упевнений, що колаборантів не пустять через кордон до РФ.

“Велика є ймовірність, що і так званих вояк “ЛНР” не випустять. Тому що, ну, уявіть: тисяча озброєних не росіян (начебто за фактом) зі зброєю, гранатами, кулеметами, гранатометами, автоматами намагається прорватися в бік Росії. Швидше за все, там поставлять якісь загороджувальні загони і просто будуть силою змушувати їх воювати за свою “еленерію”. Тому тут одне із двох – або вони просто пачками гинуть, або вони масово потім здаватимуться в полон”, – додав голова Луганської ОДА. 

Голова Луганської Військової адміністрації Сергій Гайдай заявив, що російській армії “більше нічим затикати свої дірки на Луганщині”.

Таку думку він висловив в інтерв’ю.

“У нас були зеки, це ПВК “Вагнера”. Тренують їх на території або російській, або якщо привозять, то десь в районі самого Луганська. Привозять їх кілька сотень. Вся ця свіжомобілізована орда – це все гарматне м’ясо. Це люди, які взагалі не розуміють, куди вони потрапили. У них немає ніякої ні злагодженості, ні бойової підготовки. Вони не знають, які підрозділи праворуч, ліворуч, що вони роблять”, – сказав Гайдай.

Він також розповів про фактичну відсутність підготовки новоприбулих окупантів.

“Неможливо навчити звичайну цивільну людину керувати танком за місяць, або за один-два тижні. Це нереально. Точно так само неможливо навчити добре стріляти з артилерії і мінометів. Це потрібно розуміти математику, читати карту, розуміти, по яких квадратах потрібно стріляти, як налаштувати гармату. Потрібно розуміти, що ти не можеш стояти і стріляти, тому що зараз є контрартилерійські комплекси, які просто “накривають” арту. Тобто дуже-дуже багато нюансів”, – додав глава ЛВА.

До слова, просування ЗСУ на різних напрямках фронту змушує окупантів відступати і готуватися до оборони біля стратегічно важливих населених пунктів. Одним із таких є Сватове в Луганській області, до якого поступово наближаються українські воїни. Якщо їм вдасться подолати росіян там, то вже за кілька тижнів вони зможуть дійти до Луганська. Таку думку висловив військовий експерт Олег Жданов в ефірі єдиного марафону новин. 

Він вважає, що деокупація Сватового стане для ЗСУ великим успіхом, оскільки відкриє шлях відразу на кількох напрямках, зокрема на Кремінну і далі на Сєверодонецьк та Лисичанськ. Жданов зазначив, що у разі взяття Сватового, ЗСУ вже невдовзі зможуть наблизитися і до Луганська.

Добавить комментарий