Впливати на настрій: у США вживили електроди в череп пацієнта для лікування депресії

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

Медики однієї з американських компаній, що працюють над імплантованими пристроями для мозку, Inner Cosmos, замінили невелику частину черепа людини електродами для полегшення симптомів важкої депресії.

Відзначається, що це перше в своєму роді випробування з використанням імплантатів в кістках черепа для лікування депресії являє собою крок вперед в зусиллях вчених з лікування розладів настрою за допомогою апаратних засобів.

Крім того, на думку дослідників, це також ознака прогресу для імплантатів, які знаходяться всередині самого черепа.

Інші відомі стартапи, пов’язані з мозком, зосереджені на тому, щоб допомогти людям впоратися з паралічем. Наприклад, компанія Neuralink дозволила мавпам грати у відеоігри своїм розумом. А Synchron Inc. нещодавно почала своє перше випробування на людях, яке, як вони сподіваються, дозволить людині відправляти електронні листи і текстові повідомлення, використовуючи тільки силу думки.

На відміну від цих компаній, Inner Cosmos поки орієнтується на настрій. Тут використовується інший тип хірургії, що дозволяє імплантувати пристрій в кістку черепа. Це менш інвазивний метод, ніж Neuralink, який спрямований на розміщення електродів глибше в мозку.

За словами головного виконавчого директора Inner Cosmos Мерона Грібеца, чим простіше операція, тим більше людей готові до неї. Це цілком відповідає меті компанії зі створення нового засобу для масового ринку для лікування резистентної депресії, на яку страждають приблизно 2,8 млн дорослих тільки в Сполучених Штатах.

Добавить комментарий