Віри, Надії, Любові – 30 вересня: що варто зробити, щоб залучити в дім удачу, та що навпаки – заборонено робити, щоб не накликати халепу

ЦІКАВО

Віри, Надії, Любові – 30 вересня: що варто зробити, щоб залучити в дім удачу, та що навпаки – заборонено робити, щоб не накликати халепу.

День пам’яті юних великомучениць Віри, Надії, Любови та їхньої матері Софії християни відмічають молитвами, але народні традиції не зовсім відповідають сутності цієї події.

Церква каже, що трагічна історія трьох сестер та їхньої матері сталася ще в II столітті нашої ери. Молода вдова на ім’я Софія с трьома доньками жила в Римській імперії, виховувала дівчат у дусі християнства, що дуже не подобалось імператору Адриану. Намагання змусити родину відмовитися від віри, навіть під тоpтурами, не призвели до успіху, і тоді дівчат стратили на очах у їх матері. На той момент Вірі було всього 12 років, Надії — 10, а наймолодшій Любові – 9. Мати поховала своїх дівчаток, а через три дні сама відійшла у вічність.

Що не можна робити в цей день

В народі вважається, що в цей день жінкам не можна працювати, хоча церква цю заборону не підтримує. Не можна в цей день одружуватися, а в церквах не хрестять малюків і не проводять вінчання. Не варто в цей день влаштовувати вечірки, надто веселитися і розважатись – адже привід цього пам’ятного дня по суті сумний.

Не можна в цей день одружуватися, а в церквах не хрестять малюків і не проводять вінчання. Не варто в цей день влаштовувати вечірки, надто веселитися і розважатись – адже привід цього пам’ятного дня по суті сумний.

Що можна і треба робити в день Віри, Надії та Любові

Цей день — іменини всіх дівчаток і жінок, яких назвали на честь святих. Тому їх треба привітати і святкувати, незважаючи на сумну історію. Віряни повинні в цей день згадати великомучениць і сходити до церкви, де проводять відповідні даті служби. До церкви особливо важливо прийти жінкам.

Заміжні дами в цей день ставлять 3 свічки — дві пред іконою Ісуса Христа. Третю свічку треба опівночі встромити в каравай і прочитати молитву про спокій.

В день пам’яті Віри, Надії та Любові важливо провести час з родиною, з дітьми, особливу увагу приділяючи дівчатам. В народних традиціях свататися в день Віри, Надії і Любові. Вважається, що сім’я в цьому випадку буде міцна, а спільне життя щасливим.

Фото ілюстративне спеціально для ibilingua

Добавить комментарий