Військовий облік для жінок, окрім медпрацівників буде добровільним

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ
Ілюстративне фото

Народні депутати поставили крапку в питанні військового обліку жінок, ухваливши в цілому законопроєкт №6482. Тепер на рівні закону закріплено, що жінки можуть бути взяті на військовий облік лише добровільно й за умови, якщо їхня спеціальність або професія споріднена з військово-обліковою спеціальністю у військах.

Про це повідомив народний депутат, голова Комітету ВР із питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександр Завітневич.

«Ми законодавчо закріпили, що це буде добровільно, однак обов’язковий облік залишили для медичних працівників, як це було завжди. Наказ Міністерство оборони України щодо переліку необхідних спеціальностей може змінюватися», – зазначив політик.

Він також наголосив, що станом на сьогодні жодного медика не мобілізували до лав ЗСУ. Усі медпрацівники приходили виключно добровільно й зараз потреби в медиках у війську немає.

Нагадаємо, що за даними Міністерства оборони України, у ЗСУ служить приблизно 38 тисяч жінок, із яких близько 5 тисяч станом на липень цього року перебували на передовій.

Джерело: Верховна Рада України

Добавить комментарий