
Відеоурок з мінної безпеки презентував Фонд Східна Європа
Прочитаєте за: 4 хв. 28 Вересня 2022, 15:56

27 вересня Фонд Східна Європа презентував відеоурок з мінної безпеки для учнів 5–9 класів «Обережно: міни» та онлайн-курс «Цивільна безпека та підготовка до надзвичайних ситуацій». Цікавий учням формат здобуття знань і грамотно укладені методичні поради з проведення занять для вчителів — запорука успіху цих важливих освітніх продуктів.
Від початку широкомасштабного нападу російської федерації на український народ Україна опинилась у п’ятірці найбільш замінованих країн у світі. За даними Державної служби з надзвичайних ситуацій (ДСНС), мінами й вибухонебезпечними предметами (ВНП) забруднено понад 30 млн га території нашої держави.
Особливу небезпеку міни та ВНП становлять для дітей, які активно пізнають навколишній світ і, не маючи відповідного досвіду та знань, схильні ігнорувати правила безпеки та поради дорослих. До того ж російські загарбники використовують заборонені міжнародним правом боєприпаси, вдаються до мінування іграшок і побутових предметів, які привертають дитячу увагу.
Окупанти використовують озброєння, від якого доволі часто страждають діти. Наприклад, ПФМ-1, або, як її називають, «пелюстка» — заборонена міжнародними конвенціями міна, яка викидає касети на дальні відстані. Вона має яскравий колір, тож діти сприймають її за іграшку і намагаються підняти (з анотації до відеоуроку «Обережно: міни»).
З огляду на це просвітницька діяльність серед дітей набуває надзвичайно вагомого значення. Здійснювати її слід з урахуванням не лише вікових особливостей, але й комунікативних звичок і навичок сучасних дітей, їхніх уподобань і кола зацікавлень. Корисні знання мають бути цікавими дітям, доступними для дитячого розуміння, поданими так, щоб викликати бажання пізнавати нове і ділитися вивченим з іншими.
Відеоурок «Обережно: міни», з якого учениці та учні дізнаються, що таке вибухонебезпечні предмети (ВНП) і яким є алгоритм дій у разі їхнього виявлення, якнайкраще відповідає всім цим вимогам. Ґрунтовні знання подані у відео настільки майстерно, продумано і ненав’язливо, що впродовж 25-хвилинного заняття дитину неможливо відірвати від монітора. На бажаний результат працює буквально все — форма заняття у вигляді спілкування доньки і тата у месенджері, добре структурований навчальний матеріал, продумана інфографіка, методичні прийоми з закріплення здобутих знань через звичні сучасним школярам тести тощо. Ба навіть більше, озвучені думки дівчинки і принагідні жарти роблять свою корисну справу.
Створили відеоурок та онлайн-курс члени команди благодійної неприбуткової української організації Фонд Східна Європа в межах Програми «Онлайн-заняття з безпеки для дітей». Зреалізувати проєкт уможливила співпраця з Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та щира підтримка американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА».
Вони думали, можна просто так взяти і порозкидати свої вибухові пристрої по Україні? Але ми, українці, дуже цінуємо свої домівки і своїх людей. У мене буде тільки останнє до вас прохання, мої любі глядачі мого антивибухового блогу. Це навіть не прохання — це місія. Якщо серед вашого кола знайомих ще залишилися люди, які не бачили це відео, ви знаєте, що робити (з монологу дівчинки — головної героїні відеоуроку «Обережно: міни»).
З перших секунд відеоуроку відчувається, що над ним працювала команда справжніх професіоналів, з яких насамперед слід згадати освітню консультантку, експертку з громадянської освіти, методистку Освітньої онлайн-платформи «Зрозуміло!» Каріну Кальник. Саме вона підготувала методику відеоуроку «Обережно: міни» та онлайн-курсу «Цивільна безпека та підготовка до надзвичайних ситуацій».
Активну участь у створенні відеоуроку також взяли фахівці ДСНС, зокрема підполковник служби цивільного захисту Олександр Хорунжий — головний фахівець Відділу взаємодії із засобами масової інформації та комунікації з громадськістю апарату ДСНС України. Саме він є ведучим уроку і грає роль тата — фахівця-рятувальника, який надсилає доньці корисні фото та відео.
Слід щиро подякувати всім причетним за реалізацію цієї необхідної і корисної просвітницької ініціативи та максимально поширити інформацію про неї. Відеоурок «Обережно: міни» і курс «Цивільна безпека та підготовка до надзвичайних ситуацій» — безкоштовні. Використовувати їхні матеріали в роботі з дітьми українські вчителі можуть онлайн на Освітній онлайн-платформі Зрозуміло! Закликаємо українських вчителів та учнів скористатися професійними освітніми продуктами Фонду Східна Європа. Здобуті завдяки ним знання можуть врятувати життя і здоров’я наших дітей.