Україна повністю заборонила експорт товарів до Росії – Мінекономіки

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

28.09.2022, 09:03

Кабмін прийняв постанову “Про заборону вивезення товарів з України на митну територію Російської Федерації”. Постанова буде діяти до дня припинення або скасування військового стану та припинення застосування РФ недружніх дій проти України.

Читайте також: Вціліло лише фото: батько 15-річної дівчинки, яку вбила російська ракета на Харківщині, показав щемливу світлину

Відповідне рішення уряд ухвалив на засіданні 27 вересня, повідомляє Мінекономіки.

“Ми продовжуємо санкційний тиск проти РФ. Ця постанова – ще один з багатьох інструментів економічного впливу. Розуміємо, що санкції – це засіб не лише реагування на військову загрозу, а й упередження агресії в майбутньому. Хочу констатувати, що з початку війни експорт товарів до рф де-факто було зупинено. Тепер це закріплено і на правовому рівні”, – заявила перший віцепрем’єр-міністр – міністр економіки Юлія Свириденко.

За прогнозами уряду, таке рішення не матиме негативних економічних наслідків. Адже, за даними статистики, за період із березня по червень 2022 року експорт українських товарів на територію рф становив лише 4,2 млн доларів. Переважно це була продукція з чорних металів на суму 4,189 млн доларів і хімічна продукція на 57,2 тис. доларів.

Читайте головні новини України та світу на нашій сторінці у Facebook

Помилка в тексті? CTRL+ ENTER

Добавить комментарий