
У Львові за участю захисників розпочався щорічний міжнародний книжковий форум
Прочитаєте за: 2 хв. 7 Жовтня 2022, 12:29

Одна з найголовніших українських літературних подій стартувала у Львові: розпочався 29-й Львівський міжнародний BookForum 2022.
У попередні роки захід відбувався в гібридному форматі через пандемію COVID-19. А цьогоріч провести його та зібрати під одним дахом відомих видавців і літераторів України, Європи та світу завадило широкомасштабне російське вторгнення.
Утім, попри важку ситуацію в державі, книжкова подія року стартувала. І основним завданням BookForum 2022 його організатори визначили порушити на міжнародному рівні питання покарання російських пропагандистів нарівні з військовими злочинцями та сприяти організації міжнародного трибуналу для замовників і виконавців найбільшої війни в Європі з часів Другої світової.
Упродовж чотирьох днів гості форуму шукатимуть зрозумілі алгоритми дій, дискутуючи на такі теми, як війна в Україні змінить Європу, про феномен імперіалізму та пошуку ідентичності, пропаганду і покарання пропагандистів.
До дискусій у цих непростих темах будуть залучені зірки літератури з Європи та України. Зокрема, Філіп Сендс, Тетяна Огаркова, Володимир Єрмоленко, Міша Ґленні, Олена Стяжкіна, Абдулразак Гурна, Лідія Качо, Джон Лі Андерсон, Бруно Масаеш, Пітер Померанцев, Люба Цибульська, Емма Вінберг.
Слід додати, що в межах форуму свої літературні доробки представлятимуть і люди, які захищали, або нині захищають Україну зі зброєю в руках. Зокрема, Ярина Чорногуз — українська поетка, волонтерка, військовослужбовиця, морський піхотинець, бойовий медик, розвідниця Збройних Сил України, учасниця російсько-української війни. Авторка збірки «Як вигинається воєнне коло». Ірина Цибух — авторка книжки «Порадник юним журналістам», медіатренерка в Академії Суспільного мовлення України та проєкті розвитку шкільних медіа та молодіжної медіаграмотності в Україні Youth MediaLab. Після повномасштабного вторгнення росії в Україну стала парамедикинею в Медичному Добровольчому Батальйоні Госпітальєри. Павло Казарін — український журналіст, публіцист, філолог-літературознавець. Автор книги «Дикий Захід Східної Європи» (2021). З початком вторгнення росії в Україну вступив до Сил територіальної оборони ЗСУ в Києві. Масі Найєм — український адвокат, засновник юридичної компанії «Міллер», військовослужбовець ЗСУ, громадський діяч і правозахисник. Зазнав поранення під час відбиття широкомасштабного російського вторгнення. Дмитро Крапивенко — журналіст, публіцист, волонтер, викладач Українського католицького університету. Працював у журналі «Галицькі Контракти», на 1+1, був головним редактором в «Українському тижні». З початком повномасштабного вторгнення росії вступив до лав Збройних Сил України.
Українські захисники презентуватимуть власну творчість та братимуть участь у дискусіях на відкритих платформах, де ділитимуться досвідом у царині літератури та розповідатимуть про сучасну російсько-українську війну.
Додамо, що завдяки кооперації Львівського BookForum з одним із найбільших світових літературних фестивалів Hay Festival (Велика Британія) трансляцію подій у Львові побачить увесь світ.
Спостерігати за дискусіями та онлайн долучатися до обговорень можна за посиланням.
Фото з мережі «Інтернет»