Це лише початок! Тривога в Криму: термінова евакуація – тікають всі, негайне звільнення. ЗСУ в дорозі!

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

Потужний вибух на Кримському мосту – це лише початок.

До того ж, російським окупантам треба якнайшвидше тікати з Криму, оскільки ЗСУ продовжать знищувати військові об’єкти на тимчасово окупованому півострові.

Про це в ефірі телемарафону розповів військовий експерт, керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.

“Після того як українські військові в особах генералів Залужного, Забродського визнали спроможність завдавати удари по військових об’єктах в окупованому Криму, я вважаю, що окупантам давно варто було б задуматися і скористатися тим, щоб залишити Крим. Україна доводить, що має цілеспрямований план щодо звільнення своїх територій і буде й надалі його дотримуватися. Це стосується і підриву забезпечення російських військ”, – зазначив він.

До того ж, Мусієнко розповів, що пошкодження Кримського мосту зараз унеможливить перекидання російських мобілізованих через тимчасово окупований Крим далі на Запорізький напрямок чи на лівобережжя Херсонщини.

“Треба розуміти, що десь приблизно 75 відсотків забезпечення угруповання російських військ на окупованих теренах півдня України здійснювалось через окупований Крим і, зокрема, через Кримський міст. І, звичайно, на тлі бажання Росії перекидати туди мобілізованих, яких вони потім з Криму хочуть перевозити далі на Запорізький напрямок чи на лівобережжя Херсонщини. Це зараз унеможливить таке перекидання. І, звичайно, що ключ до деокупації півдня України загалом, в тому числі і в окупованому Криму”, – сказав він.

Експерт також зазначив, що як мінімум це пригальмує перекидання російських військ, а в перспективі створить передумови, щоб у російських військових на окупованих теренах півдня виникало ще більше проблем.

Такрж варто зазначити, що дедалі більше українців у Криму чекають просування ЗСУ і того, що півострів буде деокупований так само, як і вся територія України.

Олександр Мусієнко розповів, що у тимчасово окупованому українському Криму “прокидається” дедалі більше проукраїнських настроїв. У Росії ці події називають “випадками екстремізму”, чисельність яких невпинно росте.

“Нещодавно секретар Радбезу російського Патрушев доручив окупаційній “владі” в Криму здійснювати антитерористичні заходи. Тому що, як сказав Патрушев, там “зростають випадки екстремізму”. Те що вони називають екстремізмом, це те, що в окупованому Криму прокидається дедалі більше проукраїнських настроїв”, – розповів Мусієнко.

За словами експерта, люди, які бачать успіхи українських сил на півдні, “чекають просування наших військ і того, що Крим так само може бути деокупований”.

“Ми бачили прояви цього, які відбуваються не насильницьким способом: коли люди співають українські пісні, розвішують стрічки, символіку і т.д. І ці настрої прокидаються. Тому не виключено, що в окупованому Криму може діяти українське підпілля, до якого входять місцеві мешканці, українські громадяни”, – каже експерт.

Таким чином кримчани протидіють окупантам. Однак за іншою версією, на Кримському мосту могли просто нізвідки виникнути підрив і пожежа.

“Але ж ми бачимо, що вона (пожежа – ред.) була достатньо сильною, щоб спричинити обвал як мінімум однієї секції (Кримського мосту – ред.). Вочевидь, йдеться не просто про якесь займання”, – припускає експерт.

Додамо, що на Південному фронті у російської армії колапс із логістикою через підрив Кримського мосту. Про це у своєму блозі в Telegram пише відомий український журналіст та блогер Денис Казанський.

“В результаті підриву Кримського мосту південне угруповання військ РФ залишається без залізничного постачання. Залізниці з РФ через сухопутний коридор у Херсонську область немає. Є одна гілка через Волноваху, але вона проходить практично лінією фронту”, – поділився інформацією журналіст.

Важливо, що російська армія дуже застаріла. Логістика – її слабке місце, оскільки вона критично залежить від залізниці. Пошкодження Кримського мосту, зокрема залізничної гілки, дуже серйозні.

Терміни відновлення невідомі, оскільки стався обвал кількох прольотів. Постачання до Криму та на окуповані території Херсонської області, очевидно, будуть обмежені. Через ситуацію, що склалася, утримувати Південь України окупаційної армії РФ буде дуже складно, особливо враховуючи високу активність на цій ділянці фронту далекобійної української артилерії, що масово знищує російські бази і склади.

Добавить комментарий