Страшна провокація РФ! Поляки не витримали: теракт проти Європи. Путін відповість – деталі!

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

На газопроводах Північний потік-1 та Північний потік-2 виявили як мінімум три витоки блакитного палива. У Польщі не виключають, що те, що трапилося, є російською провокацією.

Оператор “Північного потоку”, компанія Nord Stream, сьогодні повідомила про одночасне пошкодження відразу трьох ниток газопроводу.

Руйнування, які відбулися в один день одночасно на трьох нитках морських газопроводів системи Північний потік, носять безпрецедентний характер. Терміни відновлення працездатності газотранспортної інфраструктури наразі оцінити неможливо, – цитує заяву компанії Nord Stream агентство Інтерфакс 27 вересня.

У ніч на 26 вересня стався витік на одній з ниток магістралі СП-2, витік газу був також зафіксований із обох ниток СП-1. Всі три витоки сталися у економічній зоні Данії на північний схід від острова Борнхольм.

Польща не виключає російську провокацію. Польща не виключила, що витоки на газопроводах можуть бути провокацією з боку Росії.

Ми знаходимося в ситуації з високою міжнародною напруженістю. На жаль, наш східний сусід постійно веде агресивну політику. Якщо він здатний на агресивну військову політику в Україні, то очевидно, що не можна виключати ніякої провокації, в тому числі, і на ділянках, які знаходяться в Західній Європі, – заявив заступник міністра закордонних справ Польщі Марцін Пшидач.

Прессекретар Кремля Дмитро Пєсков заявив, що Росія нібито “глибоко стурбована” ситуацією на газопроводах Північний потік.

“Дійсно, значно впав тиск, і це дійсно безпрецедентна ситуація, яка вимагає термінового розгляду. Ми надзвичайно стурбовані цими новинами”, – сказав Пєсков журналістам.

Відомо, що газопровід СП-2 з Росії до Німеччини був добудований восени 2021 року, але так і не запущений. 22 лютого Німеччина зупинила процес його запуску у відповідь на визнання Росією незалежності самопроголошених “ДНР” і “ЛНР”.

Постачання газу по ПП-1.

Водночас газопровід СП-1 продовжував роботу й після початку російського збройного вторгнення в Україну 24 лютого. При цьому Росія спочатку знизила, а пізніше і зовсім зупинила прокачування газу по цьому трубопроводу, пославшись на несправності єдиної робочої турбіни.

Кремль заявив, що газопровід не запустять, поки з РФ не знімуть санкції, що заважають обслуговуванню його агрегатів. В ЄС зупинку СП-1 вважають політичним рішенням, покликаним чинити тиск на європейські країни, які підтримують Україну, що обороняється від російської агресії.

Фото з місця витоку “блакитного палива”.

У мережі з’явилися фото з місця витоку газу на газопроводах СП-1 в Балтійському морі. Фото були опубліковані данськими військовими, повідомляє Forsvaret.

Крім того, шведський сейсмоцентр передає, що в районі витоків газу на північних потоках були зафіксовані потужні підводні вибухи.

У Європі підозрюють, що причиною аварії могла стати диверсія за участю водолазів. На даний момент відомо, що навколо місць витоку були створені зони відчуження для безпеки морського і повітряного руху.

Морське управління Данії розповсюдило реліз про витік блакитного палива в районі острова Борнхольм, який “може бути небезпечним для судноплавства”. За даними агентства Reuters, яке посилається на морське управління Швеції, на ПП існує два витоки: один в економічній зоні Швеції і один в економічній зоні Данії.

Нагадаємо, 2 серпня Росія повністю зупинила роботу газопроводу Північний потік нібито через витік масла і необхідності ремонту.

При проведенні регламентних робіт на газоперекачувальному агрегаті Trent 60 (ГПА № 24) КС” Портова”, виконуваних спільно з представниками компанії Siemens, виявлено витік масла з домішкою герметизуючого складу по роз’ємах клемних з’єднань кабельних ліній датчиків швидкості ротора низького і проміжного тиску, – сказано в повідомленні Газпрому.

Компанія також зазначає, що було виявлено масло на кабельному роз’ємному з’єднанні приєднувальної плити BPE2, яка входить до складу двигуна.

Добавить комментарий