Ще 17 особам повідомлено про підозру за організацію псевдореферендумів на окупованій Донеччині і Херсонщині

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

Прокуратура продовжує притягувати до відповідальності осіб, причетних до проведення постановочного волевиявлення щодо приєднання тимчасово окупованих територій Донеччини і Херсонщини до складу рф.

За процесуального керівництва Донецької обласної прокуратури заочно повідомлено про підозру 12 псевдодепутатам так званої народної ради «днр». Підозрюваним інкримінують вчинення умисних дій з метою зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, за попередньою змовою групою осіб та участь в організації і проведенні незаконного референдуму на тимчасово окупованій території.

За даними слідства, 20 вересня 2022 року підозрювані взяли участь у засіданні так званої народної ради «днр» і на підставі звернення голови так званої «громадської палати» псевдореспубліки проголосували і прийняли фейковий закон «про референдумднр з питання входження до складу рф на правах суб’єкта рф».

Також за процесуального керівництва Херсонської обласної прокуратури п’ятьом громадянам України заочно повідомлено про підозру у колабораційній діяльності, вчиненій групою осіб за попередньою змовою.

За даними слідства, п’ять місцевих мешканців Генічеського району добровільно погодилися на пропозицію окупаційної влади взяти участь в організації та проведенні псевдореферендуму щодо виходу зі складу України та приєднання до рф тимчасово окупованої території Херсонської області.

Підозрювані очолили незаконні дільничні виборчі комісії в районі, організовували агітаційні заходи, створювали реєстри виборців, підшукували приміщення для проведення незаконного процесу. Для створення видимості легітимності дій підозрювані збирали так звані бюлетені, підраховували їх та оформляли протоколи.

Добавить комментарий