Розгром на фронті! За лічені дні – ЗСУ звільнили: Жданов зізнався. Оборона посипалась – Херсон буде наш?

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

Збройні сили України досить активно ведуть контрнаступальні дії на Херсонському напрямку і в останній час їм вдалося звільнити вже декілька десятків населених пунктів. А незабаром українська армія зможе звільнити і захоплений росіянами Херсон і зруйновані мости при цьому не стануть проблемою. 

 

Про це розповів військовий експерт Олег Жданов в інтерв’ю “Аргументу”. 

За його словами, успішний контрнаступ українських військових і розгромний провал російських окупантів став можливий завдяки тій тактиці й тим новим методикам, які застосовували ЗСУ. 

“Це не з неба впало. Це результат планомірної і кропіткої роботи наших Збройних сил. Перше – це те, що ми вели оборонну операцію, завданням якої було максимально вимотати противника, навіть іноді ціною втрати територій. Ми намагалися максимально завдати шкоди живій силі й техніці противника, що нам в принципі вдалося. А далі ми отримали резерви наших військовослужбовців, які навчалися в центрах західних країн-партнерів, плюс озброєння, яке ми отримуємо, і поєднавши цих два компоненти, застосувавши нові методики… це й дало успіх. А за рахунок вимотаності російських військ вийшло так, що за лінією фронту практично немає другого, третього рубежу їхньої оборони. Цим обумовлюються темпи контрнаступу, особливо на півдні. Ми зараз просуваємося в напрямку річки Інгулець і Нової Каховки, і там оборонних рубежів немає. І за рахунок цього там ідуть високі темпи просування. На Слобожанському напрямку темпи трохи нижчі через те, що противник намагається зупиниться та створити хоч якусь лінію оборони. Ось у принципі й запорука успіху на цих двох оперативних напрямках”, – розповів Жданов. 

Водночас експерт вважає, що в міру наближення українських військ до Херсона темп звільнення територій буде дещо спадати. 

“У літній період ми спостерігали, що навколо Херсона будується три лінії оборони. Першу лінію ми навіть намагалися проривати і прорвали в одному місці, але дві лінії ще є. Тому швидше за все російські війська будуть посилено відступати в напрямку Херсона, а вже в Херсоні вони спробують дати нам бій. Чи зможуть вони утримати ці позиції, чи зможемо ми прорвати ці лінії оборони – покаже сам бій. Але до Херсона ми будемо тримати хороший темп”, – сказав Жданов. 

За його експерта, російські окупанти на Херсонському напрямку “виснажені, але не знекровлені”. Окрім цього варто враховувати й те, що росіяни можуть використовувати мирних жителів Херсона в якості заручників. 
Жданов підкреслив й те, що в окупованому Херсоні активним є рух опору, і ЗСУ можуть розраховувати на їхню допомогу при звільненні цього обласного центру. 

“Я скажу так, що по Херсону ми дуже прицільно й ефективно завдавали вогневі удари по скупченню живої сили й техніки противника. Я не знаю, які там сили, чи вистачить їм сил підняти якесь повстання або чинити відкритий опір, але те, що вони будуть займатися активно диверсійною діяльністю, я навіть не сумніваюся. Будуть максимально допомагати ЗСУ”, – сказав військовий експерт. 

Щодо зруйнованих мостів – вони не стануть проблемою для звільнення Україною лівобережної частини Херсонщини, оскільки ЗСУ мають перевагу в дальності артилерії. За його словами, з виходом Захисників України на річку Дніпро почнеться артилерійська дуель. 

“Хто виграє артилерійську дуель, той і забезпечить прикриття переправи військ, створення плацдарму на лівому березі. За рахунок переваги у нас є можливість створити безпечну зону на Лівому березі, і тоді перекидати туди війська”, – сказав Жданов. 

Добавить комментарий