Путін йде ва-банк! Підняли всіх – екстрена новина з фронту: нова ціль ЗСУ. Переможемо!

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

Російське командування після багатьох невдач на українському фронті, схоже, вирішило зіграти  ва-банк та зганяє у Сватове, що на Луганщині, все, що може їхати, стріляти та заряджати. 

Про це повідомляє військово-політичний оглядач Олександр Коваленко. 

“Зараз у цій локації так чи інакше сконцентрована дуже пекуча суміш із представників Західного військового округу Росії, Центрального військового округу, представників 1 і 2 армійських корпусів з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей, представників ПВК “Вагнер”, а також такий собі ексклюзив, як добровольчі батальйони “БАРС””, – зазначив експерт. 

Звичайно, це все дислокується не в самому містечку, а мазками розмащено у, скажімо так, Сватівській та біля Сватівської локації. Але навіть з таким врахуванням угруповання дуже і дуже навіть загрозливе і є реальною силою з далекосяжним потенціалом. Або…? 

“Я завжди говорю про російські окупаційні війська: кількість – це не означає якість. І ще я дуже часто Луганський плацдарм порівнюю з Харківським. Адже вони й справді, як однояйцеві близнюки”, – додав Коваленко. 

Подібна логістична артерія, яка опиняється під вогневим контролем ЗСУ, робить угруповання російських окупаційних військ безпорадним. Концентрація потужної ударної групи в Ізюмі для наступу на Слов’янськ, а зараз, в районі Сватового. І який був ефект від цієї концентрації? Наступ російські окупаційні війська розвинути на Слов’янськ не змогли, реалізувати потенціал аналогічно, довелося лише тікати. Сватове здивує іншим результатом? Результатом… 

“Але головне те, що, на відміну від Харківського сюрру, на Луганському плацдармі у росіян все набагато гірше. У них відсутня ефективна система управління передовими підрозділами. Хочу подивитися на оперативність та узгодженість підрозділів 6-ї та 20-ї ЗВА в симбіозі з 2-ою ЗВА”, – заявив експерт. 

Водночас, там підірвано систему забезпечення. Відсутня можливість використовувати в цілодобовому режимі, навіть за вузьким напрямком тактики “вогневого валу”, навіть в обороні, тобто 30 – 40 тисяч пострілів на добу. Задіяні ресурси не є підрозділами повністю укомплектованими, а зшиті з клаптів. Деякі давно вже потребують виведення для відновлення боєздатності. 

Отже. Без єдиного ефективного управління військами, стабільного постачання, нових повністю укомплектованих підрозділів різношерстна маса накопичується в районі Сватового для того… Для того, щоб найближчим часом скористатися трасою Н-26 і з перемінною успішністю передислокуватися для перегрупування в район Старобільська. 
 
І знову тут спрацювала геть неефективна, проте традиційно імпералістична стратерія Володимир Путіна. Він може кинути на убій скільки завгодно резервістів, але росія не має можливості найближчим часом забезпечити ці нові війська навчанням і зброєю, необхідними для ведення бойових дій. 
 
Росія вже бореться за ефективне оснащення своїх професійних сил в Україні після значних втрат техніки під час війни, проте на ділі це неможливо. 

Нагадаємо, що за даними Інституту вивчення війни, росія втратила від 50% до 90% своєї чисельності в деяких підрозділах через наступ, а також велику кількість бронетехніки. Крім того, за інформацією Oryx, з початку бойових дій російські війська втратили понад 6300 машин, зокрема 1168 танків. 

Тож з такими сумнівними успіхами і очевидною нестачею забезпечення окупантам навряд чи вдасться досягти бодай мінімальних позитивних результатів. Такі прогнози стосуються не лише напрямку Сватового, а й усієї лінії фронту. 

Добавить комментарий