Покоління війни: правнук повстанців — майбутній гвардієць

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

Прочитаєте за: 2 хв. 8 Жовтня 2022, 11:17

Ми продовжуємо розповідати вам про представників того покоління українців, яких називають «покликані війною». Юнаків, що зробили свій життєвий вибір, обравши професію та шлях захисника, в час, коли над нашою країною нависла небезпека. Зокрема, першокурсників Львівського державного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут, які в майбутньому стануть частиною Сил оборони держави.

Наш співбесідник — хлопчина з Новояворівська, що на Львівщині, Юрій Хращевський.

До повномасштабної російської агресії він і не мислив себе армійцем. Хлопець захоплювався комп’ютерними науками та математикою, мав змогу навчатися та проживати в одній з європейських країн.

Але вторгнення росії в Україну змінило його світогляд та кардинально піднесло рівень національної свідомості. Та й родинні перекази додали мотивації у виборі. Адже він — правнук українських повстанців.  Почута від бабусі історія про його прадіда та його рідних братів, які віддали життя за  незалежність України, вплинула на подальші життєві плани хлопця.

— Я дізнався історію моїх предків, які були вбиті НКВС у боротьбі за Україну, тому вирішив продовжити їхню справу. Адже саме зараз, як і багато років тому, росія намагається знищити наш народ, нашу мову, нашу ідентичність, — ділиться думками Юрій Хращевський.

За словами  нашого співрозмовника, за три місяці навчання тут у нього змінилося ставлення до рідних, друзів та ситуацій, які виникають в житті.

— Я розумію, що подорослішав, став відповідальнішим. Коли  приїжджаю додому, відчуваю, як змінив своє ставлення до рідних. Відчуваю відповідальність за меншого брата. Допомагаю в хатніх справах, — розповідає Юрій.

У ліцеї він зрозумів також, що таке колектив та відповідальність молодших командирів за своїх підлеглих та їхні вчинки в побутових та службових питаннях.

— Бути віцесержантом вкрай складно, адже ти, окрім себе, несеш відповідальність ще за тридцять своїх товаришів. Це дисциплінує і виховує лідерські якості. Такий досвід допоможе в майбутньому, — розповідає Юрій Хращевський.

А ще Юра бачить себе офіцером-нацгвардійцем. Але, як він сам каже, для цього треба багато працювати: досягти успіхів у спорті та навчанні.

Ми переконані, що зі своєю мотивацією та впертим характером Юрій обов’язково впорається із цим викликом. Та й з іншими, що їх підкине життя, також. Бажаємо юному крутянину здобути лідерські якості, здобути військову освіту та продовжити величну справу, яку розпочали його пращури. Адже за свій народ завжди потрібно боротися і йти до кінця!

Фото та відео авторів

Добавить комментарий