
Пілотний проєкт «Дітям війни» презентували на Хмельниччині
Прочитаєте за: 2 хв. 7 Жовтня 2022, 12:27

У місті Кам’янець-Подільський, що на Хмельниччині, відбулася презентація нового благодійного проєкту «Дітям війни». 42 дитини віком від 10 до 16 років із Дніпропетровської, Донецької та Миколаївської областей приїхали до міста й проживатимуть у місцевому готелі. Протягом місяця вони оздоровлюватимуться, отримають психологічну та педагогічну допомогу, зможуть «перевести подих» від постійних обстрілів. Також зможуть ознайомитися з місцевими традиціями.
Благодійна програма «Дітям війни» передбачає тимчасове переміщення хлопців і дівчат шкільного віку з регіонів, які найбільше потерпають від війни, на захід України.
Щодня для дітей проводитимуть різноманітні тренінги, екскурсії, активності, мистецькі заходи, квести, театральні майстер-класи, які сприяють розвитку внутрішньої сили та допомагають розкритися, походи. Також є зона релаксу.
— Дітки в нас різного віку. Одним цікаво пострибати на батутах, полазити на турніках. Інші полюбляють грати в теніс чи боулінг. Також є зоокуточок, де проживають папуги. Тому, навіть перебуваючи на території комплексу, діти мають достатню кількість розваг, — зазначила координаторка проєкту Світлана Гумінська.
Діти розповідають, що найбільше їм подобаються ігри на свіжому повітрі та майстер-класи.
— Нещодавно робили ляльку-мотанку. Навіть я захопився виготовленням і не помітив, як час пройшов. Свою ляльку подарував на згадку вихователю, — розповідає Андрій, який приїхав із Донецької області. — Також для нас проводили тренінг із надання домедичної допомоги. Показували, як робити штучне дихання, накладати пов’язку, а ще подарували аптечки.
Також дітям дуже сподобалась екскурсія Старою фортецею, де вони змогли дізнатися історію замка, походити підземеллями, піднятися на вежі.
Як говорять організатори, під час повітряної тривоги діти обов’язково разом із волонтерами спускаються в укриття, яке є на території готелю, або до бомбосховища. У них є окремо складені речі, щоб навіть уночі швиденько взяти все необхідне. У бомбосховищі є ліжка, душ з гарячою водою, туалети, медичний пункт та пакунки з продуктовими наборами, яких вистачає на 48 годин.
За словами волонтерки Червоного Хреста Наталії Семенюк, також для дітей проводять курс занять зі зміцнення стресостійкості та психологічної підтримки.
— Коли діти приїхали, вони були емоційно нестабільні. Деякі з них лише на 5-6 занятті починали говорити та відкриватися. Тому для нас важливо врівноважити їхній психоемоційний стан, — розповідає Наталія. — Діти розподілені за віковими категоріями. Адже молодші більш схильні до прояву своїх емоцій, старші часто закриваються. Тому потрібен індивідуальний підхід до кожного.
Благодійний фонд «SOS Штаб громадянської оборони» запрошує всіх небайдужих допомогти в реалізації Програми як партнери, благодійники чи волонтери. Дізнатися подробиці, задонатити або зв’язатися з ними можна за посиланням.
Фото автора