На відміну від росії Україна поводиться з полоненими відповідно до міжнародних норм – ГУР МО України

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

Прочитаєте за: < 1 хв. 28 Вересня 2022, 21:03

Умови утримання українських військовополонених незадовільні та в багатьох випадках не відповідають Женевським конвенціям, і якби був вільним доступ представників Міжнародного комітету Червоного Хреста  та ООН, це було б безперечно ними зафіксовано.

Про це у Медіацентр Україна – Укрінформ під час брифінгу на тему: «Україна рятує своїх: повернення полонених» заявив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов.

Координаційний штаб наполегливо здійснює спроби домовитися про покращення умов утримання наших бранців, утім із тоталітарною росією, що часто-густо нехтує міжнародним правом, тяжко про це говорити.

Але, тим не менше, Україна на цьому наполягає, – переконує Андрій Юсов.

Представник ГУР МО України зауважив, що зі свого боку Україна забезпечує доступ міжнародних структур Червоного Хреста до місць утримання, поводиться з російськими полоненими згідно з міжнародними нормами і Женевськими конвенціями.

Це стосується харчування, медичного забезпечення, умов утримання та іншого. Зокрема, це є певною підставою, коли ми сьогодні звертаємось до солдатів російської окупаційної армії, які потрапляють на український фронт «Здавайтесь, не бійтесь, Україна поводиться згідно з Женевськими конвенціями». Ми цивілізована демократична країна. І це бачить весь світ, – підкреслив він.

Добавить комментарий