На Півдні воїни стрілецького батальйону відпрацювали навчальні штурмові дії

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

Прочитаєте за: 3 хв. 7 Жовтня 2022, 9:21

Поряд із веденням справжніх і запеклих бойових дій із визволення України від російських агресорів військовослужбовці, які дислокуються на півдні, також упевнено й методично набувають вмінь і навичок під час проведення занять із бойової підготовки. Яскравим прикладом тому є нещодавні навчання з відпрацювання штурмових дій та елементів інженерної підготовки, до яких залучався особовий склад одного з окремих стрілецьких батальйонів.

Як розповів командир взводу Євген, навчання тривали впродовж тижня. А як наставники та умовні противники були інструктори батальйону, які мають багаторічний досвід служби в АТО/ООС.

За легендою, під час успішних контратакувальних дій наші підрозділи зайшли до населеного пункту та змусили відступити підрозділи рашистів. Однак, за даними розвідки, в одній із двоповерхових будівель, розташованій на околиці села, чекала на підкріплення й продовжувала тримати оборону група штурмового десантного взводу противника в кількості до восьми осіб.

— Аби розвинути успіх, я отримав наказ про ліквідацію залишків окупаційних військ з метою виходу на адміністративні кордони населеного пункту. Задля цього мною були сформовані штурмова й резервна групи та група вогневої підтримки. Також з метою з’ясування більш точних даних щодо рельєфу місцевості, розташування об’єкта та наявності мінно-вибухових загороджень й інших перешкод я наказав провести дорозвідку. І вже за її підсумками ухвалив рішення про початок штурмових дій, чітко визначивши склад груп, організацію взаємодії між військовослужбовцями та покладені на них завдання щодо порядку знищення ворожих сил і засобів і захоплення полонених, — сказав Євген.

Щодо безпосереднього штурму будівлі, то вона тривала за всіма правилами здійснення швидкого проникнення до приміщення та динамічної атаки з використанням стрілецької зброї, димових шашок та навчальних гранат. Завдяки грамотному розподілу на групи та роботі по секторах, військовослужбовцям вдалося придушити збройний опір противника та стрімко й з мінімальними «втратами» оволодіти будівлею.

— Як зізналися інструктори, за останній час наш взвод є чи не найкращим серед інших підрозділів частини, які залучалися до подібних навчань. Після проведення одноденного теоретичного заняття ми впродовж трьох днів удосконалювали здобуті знання на практиці. За цей час всі солдати та сержанти мали змогу випробувати себе на стійкість, перебуваючи в різних групах з блокування та знищення умовного противника. І всі три рази ми здобули перемогу над «ворогом», — розповів комвзводу Євген.

За його словами, під час тижневих навчань у не менш корисному та пізнавальному форматі були організовані й заняття з інженерної підготовки. Військовослужбовці мали змогу в теоретичному аспекті ретельно ознайомитися з різновидами мін, гранат та інших вибухових пристроїв. А також на практиці відпрацювати алгоритм дій щодо подолання мінно-вибухових загороджень з розпізнаванням вибухових пристроїв та мінування й розмінування місцевості.

— І цього разу наш підрозділ також був на висоті. Адже ми подолали загородження майже без підривань. Та й взагалі, я вважаю, що такі заняття дуже корисні. Адже, крім набуття практичних знань і навичок, ще й розвивається м’язова пам’ять. Тобто під впливом фізичних тренувань та навантажень в організмі відбуваються процеси щодо перебудови м’язових і нервових клітин, що сприяє швидкому відновленню фізичної форми. І чим систематичніше воїни тренуються в подібних умовах, тим міцніше в них буде м’язова пам’ять. А це, погодьтеся, під час війни з російськими окупантами є дуже важливим чинником, — наголосив Євген.

Комвзводу, який має великий досвід служби в АТО, також схвально висловився на адресу підлеглих, які під час навчань працювали наполегливо та повністю виклалися.

— Я взагалі задоволений, що потрапив саме до складу цього батальйону. Адже в ньому переважно несуть службу ті, хто добровільно став на захист України в перші дні широкомасштабного російського вторгнення. Нині чимало солдатів і сержантів перебувають на передовій, а решта, прикриваючи їх, завзято тренуються та напоготові в будь-яку мить вступити у двобій із підступними загарбниками, — підсумував Євген.

Фото з архіву окремого стрілецького батальйону

Добавить комментарий