На Львівщині чоловік заплатить понад 130 тисяч за виїзд пожежників на підпал сухої трави

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

60-річний мешканець одного із сіл Жовківського району Львівської області має заплатити компенсацію за виїзд пожежників на підпал сухої трави. Про це повідомили у пресслужбі Львівської обласної прокуратури. Там уточнили, що таке рішення ухвалили вперше в Україні.

“Суд задовольнив позов керівниці Жовківської окружної прокуратури про відшкодування понад 130 тисяч гривень заподіяної шкоди”, – йдеться у повідомленні.

60-річний чоловік у березні 2022 року палив суху траву неподалік житлових і господарських будинків. Очевидці повідомили про пожежу рятувальників. Вони приїхали на місце події та загасили вогонь, який вже знищив 400 квадратних метрів рослинності. Особу палія встановили та він сплатив штраф за підпал трави.

Згодом прокуратура подала в інтересах ДСНС позов про відшкодування шкоди, заподіяної адміністративним правопорушенням, та попросила стягнути із чоловіка понад 130 тисяч гривень за роботу пожежників.

Суд ухвалив рішення на користь пожежників. Рішення може бути оскаржене у апеляційному суді.

Що відомо

  • Спалювання сухої трави, чагарників, сміття та іншої рослинності заборонене. За це правопорушення передбачений штраф: для громадян — від 3 060 до 6 120 гривень, для посадовців — від 15 300 до 21 420 гривень.
  • На час воєнного стану спалювання сухостою можуть прирівнювати до диверсій. Це передбачає кримінальну відповідальність.

Джерело: Суспільне мовлення України

Добавить комментарий