Моя одна родичка має три квартири, але про це не всі навіть здогадуються. Люди носять їй одяг та продукти, бо вона одна виховує дітей. Іноді останнє приносять Катерині. Моя родичка бере все, потім половину викидає. Такої людини я ще не зустрічала, але шкода дітей

Dweb.

Є у мене одна родичка, звати її Катерина.

У Катерини дійсно все досить таки непогано зараз в житті складається, як не крути – має вона аж три квартири. хоча в це повірити важко, на перший погляд.

В одній з цих квартир вони живуть з дітьми, дві інші квартири здають в оренду.

Причому, одна з тих, що здаються в оренду за чималу плату – в центрі столиці, тому приносить досить непоганий дохід, я б навіть сказала – хороший, тим паче, як на сьогоднішній день.

До того ж сама Катерина отримує хороші ще й аліменти на двох дітей, які платить колишній чоловік і працює сама за не зовсім погані гроші, враховуючи реалії сьогодення.

І, хоча зарплата у неї вже й не така, щоб аж невелика, та ще й зменшується за рахунок того, що вона часто бере відпустку за свій рахунок, щоб сидіти з дітьми, коли вони недужають.

В цілому на трьох осіб дохід за все це виходить вельми хороший, навіть за мірками звичайної родини.

В наші важкі часи люди ще й цього не мають.

Але усі подробиці про додаткові доходи Катерини, насправді, мало хто знає.

З боку виглядає все так, ніби моя знайома – нещаслива самотня жінка, якій не позаздриш ніколи ні в чому: рано залишилася без обох батьків (власне,  саме звідси і квартири, отримані в спадщину), сама ростить двох своїх дітей, на колишнього чоловіка надії немає зовсім ніякої, і за спиною нікого – ні братів-сестер, ні інших родичів немає.

Одна вона на світі зовсім, нікому допомогти і підтримати її зі сторони.

Сподіватися їй зовсім нема на кого, ніхто не підтримає і не порадить нічого.

І веде Катерина себе саме, як людина, вкрай обмежена у фінансах, наче їй постійно не вистачає на життя і в кишені у неї всього одна сотня гривень.

Це дійсно так сприймається оточуючими, наче вона останній кусень хліба доїдає, живе за останню копійку.

Подруга купує одяг найпростіший і найдешевший, ходить в перукарню економ-класу, і навіть в ресторані жодного разу не була – дорого для неї це, так прямо усім щоразу про це говорить.

Колишні однокурсники нещодавно збиралися в кафе на ювілей випуску – Катерина не пішла, відмовилася категорично.

Колеги скидалися, відзначали професійне свято – вона відмовилася, не має за що йти.

Син приніс фотографію класу додому, адже всі діти брали її – Катерина веліла віднести це фото назад, бо за нього потрібно платити гроші, а вона їх шкодує, адже економить на всьому.

У дочки в тому році в садочку випускний буде – ранок, чаювання, аніматори, подарунки.

Батьківський комітет збирає гроші на святкування, але родичка моя здавати гроші не буде.

– Ось ще, випускний в садочку, придумають теж! Чи потрубен він в такому віці, витрати ці, – сердиться не розуміючи вона. – Кому це потрібно? Дитині, чи що? Моїй дитині – не потрібно точно, вона ще мала, нічого не розуміє!

700 гривень треба здати на це все, сукню купити, ще й в такі важкі часи для нашої країни. Зовсім вже нерозумна сума для малої дитини, дорого і все. Та й потім ще сукню дорогу на один раз, туфлі до неї, колготки потрібно купити. Я їм що, друкую гроші, чи що? Обійдемося без випускного дня, і так згодиться.

При цьому всьому Катерина накопичила вже таку, як це модно зараз називати, “подушку”, що вона вже швидше нагадує не подушку, а перину.

На чорний день відкладено у неї вже й досить, давно вже можна б заспокоїтися і жити, отримуючи від життя лише щастя та радість.

Ну хоча б в кіно сходити з дітьми або в кафе-морозиво.

І вона вже було занесе руку над своїми засіками, щоб витягнути звідти трохи, але подумає і скасовує рішення.

Невідомо, як воно далі складеться.

А раптом квартирантів не буде. А раптом з роботи звільнять. А раптом татко поїде на ПМЖ за кордон, і аліментів не взяти з нього тоді, адже він в такому випадку ні копійки не дасть. Або ще щось станеться.

Близькі – колеги, сусіди, подруги, усі знайомі та близькі – знають, що Катерина сама на копійчану зарплату ростить двох малих дітей.

Багато людей їй дійсно співчувають і всяко намагаються допомогти – хто пиріжки принесе і почастує її, ще й з собою дасть, хто старі, але ще хороші дитячі чобітки подарує, хто на пікнік покличе відпочити – мовляв, ми м’ясо купили, шашлики смачні будемо смажити, приїжджай зі своїми дітьми, і нічого не купуй, не думай, все у нас вже є!

І Катерина все це бере з такою великою радістю, що й словами не передати і приймає, хоча часто прекрасно знає, що самі її “помічники”, на відміну від неї, часто реально сидять без жодної копійки, сплачують немалі кредити і не мають ніякого додаткового доходу, часто вони виявляються біднішими за неї і від себе забираючи їй щось приносять.

Інший раз моїй родичці і не хочеться брати для своєї дитини поношені черевики, але відмовитися незручно вже якось.

Всі допомагають їй від душі, як тільки можуть.

Адже люди пропонують від щирого серця, допомогти хочуть, і задирати перед ними ніс якось навіть негарно.

“Візьму я тоді цю річ, а вдома потім викину!” – вирішує частенько Катерина.

Але вдома, розглянувши та помірявши річ на дитину, раптом вирішує – а нехай полежать, пити-їсти не просять, в цьому році ще більші, а на наступний сезон – будуть в самий раз. Викинути ніколи не пізно, аби не образилися люди. Стануть в нагоді.

– Якось негарно все це виглядає, ти не думаєш так? – якось я сказала Катерині, довго думаючи про це заздалегідь. – І перед своїми дітьми, які носять чужі старенькі речі, незручно, та й перед людьми, які тебе шкодують і щиро намагаються підтримати тебе.

Катерина останнім часом і сама вже шкодує, що ауру собі та дітям таку зробила, бідні діти самотньої мами.

Шкода дітей. І так-то без батька ростуть, так ще й постійно під словами “ми не можемо собі цього дозволити”.

Одна справа, коли це дійсно так і в людини на життя грошей навіть не вистачає.

І зовсім інша справа, коли це кілька перебільшено.

До того ж діти коли-небудь виростуть і збагнуть, що мама, взагалі-то, не бідувала вже так все життя, аж занадто.

Гроші ж ніби були.

І може бути, будуть образи – за чужі стоптані чоботи і пропущені випускні і відсутність фотографій, та й згадка залишиться на все життя їм про таке важке дитинство, коли мама складала гроші на купу, а вони ходили в чужих старих речах.

Та й самій, чого вже там, хочеться пожити хоч трохи в радість для себе.

Адже молода ще, що не бабуся, щоб речі доношувати і доживати віку.

Вражень хочеться, подорожей, красивого одягу, радості. Але все коштує грошей. Які є взагалі-то і є у Катерини. Але невідомо, чи будуть завтра.

– Ну нічого! – заспокоює себе зараз Катерина сама. – Скоро в мене буде відпустка, поїдемо з дітьми відпочинемо до води десь за кордон. Собі з дітьми. Вперше ми за кордон з ними поїдемо. У хороший готель. Так, щоб відпочити і вражень набратися хороших. На екскурсії поїздити, в кафешках посидіти, щоб було що згадати. Зрештою, один раз живемо.

Втім, швидше за все мрії залишаться мріями навіть з часом, у Катерини так завжди виходить.

І у відпустку Катерина, швидше за все, поїде з дітьми до своєї давньої подруги, яка люб’язно запропонувала їй погостювати в неї декілька днів.

В селі нічого немає, крім маленького магазинчика, про розваги для діток годі й говорити, лише стара гойдалка і купа піску.

Зате безкоштовно і подихають свіжим повітрям.

Мені шкода свою родичку, але й сердита на неї, я не розумію її зовсім.

Ну як так можна жити, хіба це правильно?

Як можна, маючи чималі гроші, постійно робити з себе таку бідну та нещасливу людину, яка їсть останній кусень хліба, ще й дітей до цього згадувати?

Добре сама, але ж дітей пошкодувала б.

Ну хіба це нормальне життя?

Фото ілюстративне.

Добавить комментарий