Могилізація в рф: кремль лякає ухилянтів «екстрадицією» з Казахстану

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

Прочитаєте за: < 1 хв. 28 Вересня 2022, 11:38

Аби налякати своїх ухилянтів і дезертирів, які нині масово тікають із рф,  роспропаганда вигадує різного роду фейки.

Так, не боячись посваритися із сусідніми країнами, кремлівські так звані медіа поширили «повідомлення», що буцімто «влада Казахстану пообіцяла видавати москві всіх росіян, які ухиляються від мобілізації».

У цих фейкових «новинах» більшість російських журналістів посилаються на керівника МВС Республіки Казахстан Марата Ахметжанова. Водночас традиційно в москві не навели пряму мову чиновника, акцентуючи увагу читача на потужний заголовок, а не на сам зміст інформації.

Звісно ж, усе це є брехнею, адже в казахстанських ЗМІ їхній міністр внутрішніх справ Марат Ахметжанов сказав абсолютно протилежне, що правоохоронні органи країни не видаватимуть російських ухилянтів.

—Якщо це кримінальне правопорушення, сьогодні як з боку росії, так і з нашого боку ведеться видача в рамках мінської конвенції та в рамках надання правової допомоги, ратифікованих нашими парламентами, —повідомив пан Ахметжанов.

Відповідаючи на запитання журналістів Казахстану, він пояснив, що йдеться лише про екстрадицію злочинців, винних у кримінальних правопорушеннях і оголошених у міжнародний розшук.

—Військкомати якщо шукатимуть (ухилянтів. – Ред.) — це не є правовою підставою для їхньої видачі, — наголосив міністр внутрішніх справ Республіки Казахстан Марат Ахметжанов.

Добавить комментарий