Міністр оборони Іспанії Маргарита Роблес відвідала військовослужбовців ЗСУ, які проходять навчання поблизу міста Сарагоса

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

Міністр оборони Іспанії Маргарита Роблес відвідала військовослужбовців ЗСУ, які проходять навчання з протиповітряної оборони поблизу міста Сарагоса.

Про це повідомляє Міноборони Іспанії.

Міністр оборони Іспанії Маргарита Роблес сьогодні відвідала ескадрилью підтримки повітряного розгортання (EADA) на авіабазі «Сарагоса», де 19 українських військовослужбовців проходять навчання в рамках зобов’язань Міністерства оборони щодо постійної підтримки України.

Українські військові проходять інструктаж персоналом EADA щодо використання протиповітряної системи, яка дозволить їм діяти автономно в районі бойових дій. Навчання було поділено на дві частини: одну для системних операторів, а іншу для обслуговуючого персоналу (зброярів та механіків).

«Крім навчання, я хотіла би передати вам підтримку, прихильність і визнання всієї Іспанії. Ваше перебування тут для нас є способом висловити вам нашу вдячність і захоплення. Весь український народ і ви показали, що ви хоробрі та героїчні», – сказала Маргарита Роблес.

Ця місія допомоги у військовій підготовці є частиною заходів Європейського Союзу щодо підтримки України у війні, яку вона веде проти Росії вже понад сім місяців, про що йшлося на зустрічі міністрів оборони блоку, організованій у Празі в серпні.

«Іспанія відчуває Україну дуже близько і дуже близько, і ми будемо підтримувати їх, поки Україна повністю не виграє цю війну. Ми дуже раді, що можемо вам допомогти. Україна дає приклад світові, це приклад для всіх громадян, а також для іспанських військових», – додала міністр.

Місія, яка спочатку мала тривати три тижні, але триватиме ще один, завершиться 14 жовтня. Очікується, що 1 листопада до Іспанії прибудуть нові українські військові.

Система Aspide, на якій проходять підготовку українські військові, зараз використовується в Повітряних силах ЗСУ. Вона забезпечить українській армії оперативну спроможність, а також буде діяти як засіб стримування.

Добавить комментарий