Краще сядьте! 5 км від Донецька – ЗСУ вдається немислиме: контрольна битва за Донбас! Переможемо!

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

Весь донецький фронт перебуває у великій напрузі, оскільки російські військові намагаються вибити ЗСУ з позицій і окупувати всю область.

Про це військовий експерт полковник запасу ЗСУ Роман Світан розповів в ефірі «Апостроф TV».

За його словами, точаться дуже важкі бої під Донецьком. Це – Мар’їнка, Красногорівка, Піски, Авдіївка. У районі Бахмута теж йде битва від Горлівки на півдні до Сіверська на півночі.

“Ми в режимі активної оборони стримуємо наступ ворога, за допомогою 155-мм артилерії, HIMARS і навіть авіації, яка почала туди підтягуватися, працюючи ракетами HARM і вибиваючи ППО ворога”, – каже військовий експерт.

На думку полковника запасу, після того, як Донбас буде захищений від ППО противника, туди зайде авіація, допоможе українським військам, і до кінця року ЗСУ мають звільнити Донецьку область до кордонів 1991 року.

«А зайти до Донецька можна буквально протягом днів та тижнів. До Донецька 5-7 кілометрів, і якщо буде ухвалено рішення, виконані певні маневри, підтягнуті сили та кошти, то можна вже говорити про те, що найближчим часом будуть бої у самому Донецьку у межах міста», – вважає Роман Світан.

Він додав, що одна з причин, через яку в такому поспіху було видано наказ про мобілізацію в Росії, це закриття проломів на Донецькому напрямку, адже українські війська вже зараз можуть зайти до Донецька, принаймні почати рух у бік міста.

«Тому перші партії нових «мобиків» будуть направлені саме до Донецька та району Лисичанська», – додав військовий експерт.

Нещодавно радник глави Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що звільнення українськими військовими Луганська чи Донецька стане остаточним ударом по ворожій армії та викличе «ефект доміно» – для досягнення цього ЗСУ необхідна зброя.

Про це у Twitter повідомив радник глави Офісу президента Михайло Подоляк.

«Звільнення Луганська чи Донецька викличе «ефект доміно», обвались ru-фронт та призведе до політичної дестабілізації в рф. Це реально. Потрібна воля (зброя)», – написав він.

По-перше, треба захистити об’єкти критичної інфраструктури системами ППО. Тому що Росія воюватиме лише з цивільними. По-друге, звільнення Луганська чи Донецька викличе ефект доміно, обвалить ru-фронт і призведе до політичної дестабілізації у РФ. Це реально. Потрібна воля (зброя).

Крім того, за його словами, додаткова зброя потрібна і для того, аби захистити об’єкти критичної інфраструктури системами ППО.

«Тому що росія воюватиме лише з цивільними», – констатував Подоляк.

Водночас військовий експерт Сергій Грабський переконаний, що звільнення Донецька і Луганська від російських окупантів зараз не є пріоритетною метою для Збройних сил України.

“З військової точки зору, якщо дивитися не на військову карту, а на географічну, ми побачимо одну велику складність, яка є об’єктивною реальністю. Це те, що такі населені пункти, як Донецьк, Горлівка та інші, вони по суті є одним великим містом. Це високо урбаністична територія. А найбільш витратний, напружений і неприємний вид бойових дій – це бойові дії в місті. І будь-яка армія намагається цього уникнути. Із закінчення Другої світової війни ще жодне місто-мільйонник не було взяте з військовою силою, і Харків тому приклад”, – зазначив він.

За словами Грабського, звільнення Донецька тягне за собою важкі, напружені бої, які Україна не може собі зараз дозволити.

“Україна не може собі таку розкіш – кидати наші підрозділи в це горнило дуже малоефективних бойових дій. Донецьк і Луганськ, саме на сьогоднішній день, у тій конфігурації лінії фронту, поки не є пріоритетом для українських збройних сил”, – сказав експерт.

“Пріоритет саме північно-східного напрямку. І не забуваємо про виняткову важливість південного напрямку. Будь-який успіх України на херсонському та запорізькому напрямках завдасть колосального удару по сакральному місцю і Путіна, і багатьох росіян, які його підтримують – по Криму. Це зруйнує міф про “непотоплюваний авіаносець”. І політичні процеси щодо звільнення Донецька і Луганська можуть стартувати після виходу українських військ на узбережжя Азовського моря”, – сказав експерт.

Добавить комментарий