Кожна одиниця зброї, яку надають Україні партнери, перебуває на контролі – Секретар РНБО

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

Прочитаєте за: 2 хв. 28 Вересня 2022, 9:57

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов під час зустрічі з делегацією Європейського Союзу на чолі з Координатором ЄС з питань боротьби з тероризмом Ілккою Сальмі продемонстрував їм спроможності ІАС «СОТА», зокрема, її модуль щодо моніторингу постачання Україні озброєння від країн-партнерів, який був уведений в дію 24 лютого цього року.

Про це інформує РНБО України.

«Уся зброя, яка надається Україні партнерами, підлягає обліку, – зазначив Олексій Данілов. – Після перетину кордону кожна одиниця зброї перебуває на контролі».

Він подякував ЄС за всебічну допомогу і підтримку України. «Дякую усій європейській спільноті за допомогу, це вкрай важливо для нас. Без підтримки наших партнерів нам би було складно боротися з державою-агресором – рф», – сказав він.

Розглядаючи питання протидії терористичним загрозам, Секретар РНБО України зазначив, що «терористичні процеси сьогодні є дуже строкатими і становлять виклик для всієї Європи». За його словами, щодо України росія постійно вдавалася та вдається до інформаційного, енергетичного, кібертероризму тощо, а сьогодні «додала до свого арсеналу ядерний тероризм», що вимагає відповідних контрдій з боку цивілізованого світу.

Сторони також обговорили практичні кроки з реалізації співпраці між Україною та ЄС у сфері внутрішньої безпеки, прикордонної взаємодії та протидії міжнародній злочинності. Також сторони торкнулися питання співробітництва у сфері післявоєнної адаптації українських ветеранів.

Своєю чергою, пан Сальмі висловив захоплення «відвагою українців, які борються з безпрецедентним агресором, захищаючи не лише власну свободу, а й демократичні європейські цінності». Пан Сальмі запевнив у непохитності підтримки України на її шляху до перемоги над російським агресором та готовності надалі надавати нашій державі необхідну допомогу.

Добавить комментарий