Херсон все? Окупантів рознесли – шансів більше немає: масштабна атака ЗСУ. Переможемо!

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

Військовий експерт Михайло Притула переконаний, що російські війська не зможуть втримати місто Херсон і всю правобережну частину Херсонщини.

Таку думку він висловив в етері телеканалу “Еспресо”.

“В Путіна більше немає жодних інструментів, щоб якось виграти цю війну. Єдине, що він може зробити так, це кинути в топку війни понад 500 тис. російських мобілізованих. Це його єдиний шанс змінити ситуацію. Тому він намагається зробити це якомога швидше”, – пояснив Притула.

Експерт переконаний, що російські війська не зможуть втримати Херсон.

“На Півдні події будуть розвиватись дуже динамічно. Зокрема, звільнення Херсонщини на правому березі Дніпра, якщо росіяни самі до цього ще не втічуть. Оскільки там у них немає варіантів для відновлення наступальних дій. Доля російських військ на правому березі Дніпра вже вирішена і це лише питання часу. Єдине, що зараз вони намагаються робити, це перекидати техніку та особовий склад на лівий берег Дніпра, щоб утримати цей плацдарм. Однак, навряд чи їм вдасться довго втриматись на нашій території”. – додав він.

Раніше повідомлялось, наразі для українських захисників головними цілями є мости та залізниця. За словами Жданова, міст – для того, щоб припинити підживлення військ, а залізниця – щоб припинити перекидання військ.

Про це військовий експерт розповів у інтерв’ю УНІАН.

“Удари в Криму – це засоби дистанційного вогневого ураження. Так що, вони трохи не залежать від ситуації на фронті. Ми до речі атакували Крим, коли у нас ще тільки Харківську операцію провели. Потім у нас була пауза, затишшя, і ми все одно продовжували атакувати Крим. Так що, вони можуть бути пов’язані, але сьогодні я б сказав, що це паралельний процес – вогневий вплив на противника”, – каже Жданов.

Експерт наголосив, що Україна просить у США ракети ATACMS, щоб мати змогу аж до державного кордону прострілювати всю територію Донецької, Луганської, Запорізької областей, а також український півострів Крим.

“Зараз головні об’єкти-це міст і залізниця. Міст – для того, щоб припинити підживлення військ, а залізниця – щоб припинити перекидання військ”, – зазначив Жданов.

За його словами, у Криму росіяни планують сформувати мотострілецьку дивізію до 10 тисяч окупантів. Туди вже завозять техніку, і починають прибувати перші партії мобілізованих.

“У Севастополі 80-а бригада морської піхоти Чорноморського флоту вже отримала близько трьох тисяч мобілізованих і зараз буде починати їх підготовку. А ми знаємо, що у РФ основний спосіб перекидання військ – це залізниця. Тому контроль над мостами на Перекопі і контроль над залізницею – ось це буде головне завдання Збройних сил України”, – припустив Жданов.

Експерт зазначив, що вже скоро українці почують гарні новини про “бавовну” на окупаційних об’єктах у Криму, але буде це, найімовірніше, вже після звільнення Херсонщини.

“Це буде, швидше за все, після того, як ми візьмемо Херсон. З виходом на річку Дніпро основну увагу ЗСУ буде переключено саме на Перекоп, на шляху логістики з Криму. Навіть якщо ми не будемо форсувати в цьому місці Дніпро, з нашими вогневими засобами ми зможемо дістати до Перекопу, зможемо його контролювати”, – розповів експерт.

Жданов вважає, що Україна може обстріляти окупаційну армію на території Білорусі, якщо це становить загрозу нового вторгнення. 

“Що стосується удару по Білорусі, я думаю, що ми будемо наносити вогневе ураження тим військам, які будуть висуватися до нашого державного кордону. Виходить, що ніби як це територія Білорусі, але по самій території ми не наносимо удар, ми будемо наносити удар по військах противника, якщо вони будуть висуватися для вторгнення на нашу територію”, – пояснив Олег Жданов. 

Добавить комментарий