До 9 років засуджено офіцера-танкіста зс рф за злочини проти цивільних на Київщині

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

Прочитаєте за: < 1 хв. 28 Вересня 2022, 14:32

Лейтенанта-заступника командира роти по озброєнню однієї з військових частин збройних сил рф визнано винним у вчиненні низки злочинів проти цивільного населення на Київщині. Його заочно засуджено до 9 років ув’язнення.

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Встановлено, що у період з 9 по 28 березня 2022 року, перебуваючи зі своїм військовим підрозділом у захопленому зс рф селі Лук’янівка Броварського району, військовослужбовець віддавав злочинні накази підлеглим щодо:

– жорстокого поводження з місцевими мешканцями;

– незаконного присвоєння та нищенням їх майна.

«На виконання наказів лейтенанта, військовослужбовці збройних сил рф вдиралися до помешкань селян та грабували їх, пошкоджуючи і руйнуючи при цьому приватні будинки та господарські споруди. Цивільним мешканцям забороняли вільно пересуватися вулицями населеного пункту», – йдеться в повідомленні.

Встановлено, що зловмисник віддав наказ знищувати колони з цивільних автомобілів, у яких мешканці намагалися врятуватися втечею. Зафіксовано факт навмисного наїзду танка на легковий автомобіль Volkswagen-Caddy.

Як кадровий офіцер, окупант був обізнаним із законами та звичаями війни і свідомо пішов на порушення норм міжнародного гуманітарного права.

Добавить комментарий