Чому справжній пармезан має таку дорогу ціну

ЇЖА-РЕЦЕПТИ

[ad_1]

Чому справжній пармезан має таку дорогу ціну. У оригінального продукту є логотип на кірці.

У світі виробляється більше 2000 видів сирів. Молочний продукт виготовляють вже кілька століть. Широку популярність сир отримав, завдяки своїй унікальності: його застосовують в різних основних стравах, десертах, як закуску. Навіть існують турофіли — любителі сирів, які добре розбираються в його різновидах. Сьогодні поговоримо про один вид молочного продукту — Пармезан. Багато хто задається питанням, чому він коштує так дорого? Вся справа в його складі і способі приготування, інформує Ukr.Media.

Процес приготування сиру Пармезан: від чого складається ціна

Вперше у світі про сир Пармезан дізналися в XIII-XIV ст. Його батьківщиною вважаються невеликі провінції в Італії. Це сорт сиру довгого дозрівання, для його приготування потрібен цілий рік. В Італії існує закон про те, що Пармезан не може покинути сироварню, якщо не минуло 12 місяців з моменту його виготовлення. Сир витримують на спеціальних складах протягом року, потім експерти оцінюють якість готового продукту, лише після цього Пармезан надходить у продаж. А, як відомо, вартість сиру визначає його ступінь зрілості: чим вона вища, тим дорожча ціна молокопродукту.

Цікаві факти виробництва пармезану

Для виробництва однієї головки пармезану потрібно 550 літрів коров’ячого молока. Вважається, що вперше Пармезан винайшли ченці-бенедиктинці, використовуючи ті ж інгредієнти, що і зараз практикують 329 сироварень. Сир виробляється тільки в невеликих провінціях Італії, бо особливі бактерії, що використовуються у виробництві пармезану, живуть тільки в цих регіонах.

Головною особливістю в сироварінні є використання живих бактерій. Саме вони надають цьому виду сиру глибокий аромат з нотками лісового горіха. Чим довша його витримка, тим яскравішим виходить смак.

Всього розрізняють три види сиру Пармезан:

  • свіжий (витримується 12-18 місяців);
  • старий (витримується 18-24 місяці);
  • дуже старий (витримується 24-36 місяців).

Справжня назва італійського пармезану — Парміджано Реджано. Щорічно італійці борються з підробками. Назва сиру захищена законодавством Євросоюзу. Щоб визначити оригінальність продукту, потрібно звернути увагу на логотип і інформацію на кірці молочного продукту.

Попри складний і довгий процес виробництва пармезану, він не вважається найдорожчим видом сиру. Статус найдорожчого сиру отримав Пулі, в приготуванні якого використовують молоко балканських ослиць Сербії.

[ad_2]

Source link