Чому молоко не прокисає, а починає гірчити — основні причини

ЇЖА-РЕЦЕПТИ

[ad_1]

Чому молоко не прокисає, а починає гірчити — основні причини. Чим обумовлений гіркий присмак молока.

Існує кілька причин, чому молоко починає з часом гірчити і не прокисає. Вони можуть бути пов’язані з особливостями годування тварини і нюансами технологічного процесу, інформує Ukr.Media.

Чому молоко довго не скисає

Придбане в магазині молоко відрізняється тривалим терміном зберігання. Подібна ситуація пояснюється тим, що використовується спеціальна упаковка і продукт проходить перевірку на наявність різних патогенних мікроорганізмів.

У процесі виробництва використовуються передові технології, які можуть включати пастеризацію, ультрапастеризацію і стерилізацію. Подібні способи дозволяють знищувати шкідливу мікрофлору, в результаті чого молоко довго зберігається і не скисає.

Особливості харчування

Поява гіркого присмаку у молока часто пов’язана з особливостями харчування тварин. Подібна ситуація часто спостерігається у випадках, коли худобу починають пасти на нових територіях. Неприємний відтінок може давати полин, люпин і деревій. Аналогічний ефект спостерігається, коли подібні трави потрапляють в сіно, що використовується для годування тварин.

Корови із задоволенням вживають в їжу гіркі рослини, так як такі трави дозволяють стимулювати апетит і нормалізувати травлення. Залежно від раціону тварини молоко може змінювати колір і набувати різні смакові особливості, в тому числі неприємну гіркоту. При зміні якості харчування якості продукту відновлюються, що зазвичай відбувається протягом 3-х тижнів.

Гельмінтозне захворювання

Неприємний гіркий присмак молока може бути обумовлений фасціольо́зом, який викликається гельмінтами. Паразити концентруються в печінці, жовчних протоках і провокують застій жовчі. Поява у молока характерної гіркоти вважається однією з ознак такого захворювання.

Хвора тварина відрізняється слабкістю і підвищеною стомлюваністю, у неї спостерігаються хворобливі відчуття при пальпації в районі печінки. При появі подібних симптомів господареві рекомендується здати аналіз калу корови у ветеринарну лабораторію для проведення дослідження на наявність яєць.

Особливі стани тварини

Для отримання здорового потомства тваринам потрібне проходження процесу запуску, який полягає в зниженні кількості процедур доїння і повне їх припинення в певний момент. Поява гіркоти в молоці часто свідчить про те, що потрібно припинити отримувати молоко від корови. Зазвичай такі дії проводяться за 60 днів до отелення.

Нерідко гіркота в молоці обумовлюється розвитком маститу. У такій ситуації продукт набуває неприємного присмаку, а залежно від форми захворювання може з’являтися зміна кольору, сторонні включення у вигляді крові і гною. Поява гіркоти часто сигналізує про порушення обміну речовин в організмі тварини і нестачі важливих мікроелементів.

Великий вплив на смакові якості молока має чистота корівника і умови утримання тварин, проведення необхідного переліку гігієнічних процедур перед доїнням. При швидкому розмноженні патогенних мікроорганізмів продукт набуває гіркуватий смак і неприємний запах.

Поява гіркоти в молоці часто сигналізує про те, що у тварини є проблеми зі здоров’ям або з харчуванням. Споживачам такого продукту можна подумати над тим, що варто спробувати продукцію іншого виробника.

[ad_2]

Source link