Чому хліб краще зберігати в морозильній камері, а не в холодильнику

ЇЖА-РЕЦЕПТИ

[ad_1]

Чому хліб краще зберігати в морозильній камері, а не в холодильнику. Як правильно зберігати хліб.

Правильне зберігання продуктів — це важлива умова, яка гарантує людині здоров’я. Недотримання цих правил призводить до того, що продукти швидко псуються і стають непридатними до вживання. Взяти, наприклад, хліб. Залежно від складу і технології приготування при кімнатній температурі буханець хліба може зберігатися від 24 годин до 5 діб. При цьому в упаковці він довше зберігає свої властивості. Крім того, треба пам’ятати, що оптимальна вологість для зберігання цього продукту становить 75%. При більш високому показнику хліб починає пліснявіти, а при низькому — черствіти, інформує Ukr.Media.

У більшості випадків люди зберігають хліб в спеціальних контейнерах (хлібницях), виготовлених з різних матеріалів (дерева, металу, пластику). Але в спекотні дні навіть вони все одно не рятують продукти від псування. Тому деякі господині вважають за краще зберігати хліб в холодильнику, вважаючи, що низька температура і сухість допоможе йому довше залишатися свіжим. Чи так це? Потрібно розібратися.

Звичайно, низька температура і відсутність підвищеної вологості продовжують термін придатності будь-якого продукту. Але зберігання в холодильнику має кілька істотних недоліків:

  1. У холоді (нижче 2 градусів Цельсія) хліб швидко втрачає вологу і моментально черствіє.
  2. У герметичній упаковці він швидко пліснявіє від випарів вологи.
  3. Хліб добре вбирає сторонні запахи. Від цього не рятує навіть упаковка. Неприємно буде їсти суп з хлібом, якщо він пахне, наприклад, рибою.
  4. Як відомо, в хлібі містяться дріжджі. Якщо покласти буханець близько з іншими продуктами, вони швидко зіпсуються.
  5. Якщо хліб вже почав псуватися, холодильна камера не призупинить цей процес.

А ось морозильник — інша справа. Знижена температура уповільнює черствіння. Як показує практика, в морозильній камері при -18 градусів Цельсія буханець хліба може пролежати до 3 місяців і залишатися придатним до вживання. Причому заморожувати можна всі види хліба (білий, чорний або зерновий). Але треба пам’ятати, що при відтаванні він швидко набирає вологу і починає черствіти. Найкраще нарізати буханець шматочками і розфасувати по пакетам, а в міру потреби дістати потрібну кількість і розігріти в мікрохвильовці. Повторно заморожувати хліб не варто, так як після нагрівання під дією високих температур в ньому знову запускається процес бродіння. Такий продукт вже буде шкідливий для здоров’я.

[ad_2]

Source link