Атака з двох боків! Блискавичне оточення від ЗСУ: окупантам кінець – удар на знищення. Переможемо!

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

Українська армії ефективно звільняє території від окупантів одразу в кількох регіонах. Однак дійсно є один напрямок, де росіяни кинули значні сили.

Про це в одному з інтерв’ю розповів радник голови Офісу Президента Михайло Подоляк. За його словами, українські військові системно й методично нищать російських окупантів та просуваються вперед.

Як повідомив Подоляк, українські військові вже “дочищають” Харківську область. Практично одночасно захисники увійшли й на Луганщину та з одного з боків на Донеччині, де просунулися на кілька кілометрів за останню добу. Кілька населених пунктів вдалося звільнити на Херсонсько-Криворізькому напрямку.

Українські військові ніколи не повідомляють, що “от завтра ми зайдемо кудись і все звільнимо”. У Генштабу зовсім інший підхід, ніж в окупантів. Командування готує кілька сценарних планів, за якими можуть працювати військові. Потім все затверджують – і починається робота.

За словами Подоляка, надзвичайно важливо і надалі знищувати тилову інфраструктуру російської армії. Це зменшує їхню бойову спроможність і не дає можливість перекидати підкріплення та резерви на різні напрямки.

Це дозволяє мінімізувати втрати і ефективно просуватися вперед. Бо росіяни панікують, вони не розуміють, де ці події будуть відбуватися через годину, де наша колона піде вперед, а тому не розуміють, де треба концентрувати свої сили,– наголосив Подоляк.

Він додав, що окупанти жахливо займаються плануванням. Це дає можливість ЗСУ варіювати варіантам, щоб застати ворога зненацька.

Попри це, є один напрямок, де дійсно тривають дуже “гарячі події” – це Бахмутський. Окупанти постійно закидують цю землю своїм “гарматним м’ясом”. Але успіхів в них практично немає.

“Там росіяни може і хотіли щось донести нам. Адже вони прямолінійні – їм було сказано до 15 вересня захопити всю Донецьку область, але не сказали до якого року. Або в них просто “три дні” ще не закінчилися, і вони собі на 50 метрів просуваються, а потім на 150 метрів відходять назад. Отака в них йде велика позиційна війна”, – підкреслив Подоляк.

“Несподіваний” прорив українських військ на Херсонщині та панічний відступ росіян — це продовження довгої серії організованих дій.

Про це пише в Twitter Мік Раян – військовий експерт, генерал-майор у відставці, який відповідав за весь військовий вишкіл та військову освіту в Австралії.

За його словами, українська наступальна кампанія на півдні продовжує розгортатися.

“Поки ЗСУ фіксують російських захисників на південному заході (Херсонщини. – Ред.), українці наступають з півночі. Хоча це може здатися “раптовим” проривом на півдні, насправді це продовження довгої серії організованих дій на півдні та північному сході України”, – зазначив генерал.

Раян звернув увагу, що українські атаки на півдні почалися місяць тому. ЗСУ не лише відвоювали територію, але й брали участь у розвідувальній битві, щоб отримати розвідувальні дані, не даючи інформації противнику.

На думку експерта, активні дії ЗСУ на півдні в серпні примусили росіян стягнути додаткове підкріплення. Особливу увагу він звернув на роль HIMARS у цій операції.

“Водночас українські стратегічні планувальники в Києві шукали б інші можливості, де росіяни могли би послабити свою оборону, щоб прикрити відповідальність військ, направлених на південь”, – каже австралійський генерал.

Саме тому, на думку експерта, скориставшись послабленням росіян, українська армія розпочала стрімкий наступ на Харківщині.

“Тоді, коли Харківська кампанія лютувала на північному сході, українці знову шукали б можливостей деінде та шукали слабкі місця Росії. Вони знайшли можливість північніше Херсона”, – говорить Раян.

“І ці командири, включно з генералами Залужним, Сирським та Ковальчуком, вправно керують своїми штабами та підлеглими командирами шляхом планування та виконання широкомасштабних військових операцій. Це рідкісна навичка”, – каже австралійський генерал.

Добавить комментарий