2 хвилини тому! Фронт в крові – котел для окупантів: ЗСУ вже під Лиманом! Кривава бійня, переможемо!

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

У черговому зведенні про становище на фронті американський Інститут вивчення війни (ISW) повідомив, що українські сили зміцнюють позиції біля Лиману на Донеччині і продовжують наближатися до міста, визволяючи нові населені пункти.

Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).

У районі Лиману тривають запеклі бої, і українські військові, з огляду на повідомлення з фронту, близькі до того, щоб перерізати останні шляхи постачання російського угруповання, що діє там, і взяти його в оперативне оточення.

Експерти ISW пишуть із посиланням на українські джерела, що протягом 26 та 27 вересня ЗСУ взяли під контроль кілька сіл на північний захід та північ від Лиману.

Крім того, американський інститут повідомляє, посилаючись на російські джерела, що українська артилерія тримає під вогневим контролем останню дорогу для постачання російських військ у місті через Сватово, Макіївку та Терни. Українські розвідувальні та диверсійні групи вже помічені у містах Торське та Ямпіль на південний схід від Лиману.

Про ситуацію в районі Бахмута (єдиного українського міста, де російські війська роблять активні наступальні дії) у зведенні ISW сказано, що 27 вересня ці атаки закінчилися невдачею.

Експерти інституту цитують репортаж журналістів газети New York Times, які, посилаючись на українських військових, пишуть про дії на бахмутському фронті “ЧВК Вагнера”. За даними журналістів, “вагнерівці” використовують ув’язнених, які вирушили на війну, як гарматне м’ясо, і ті часто здаються в полон українській армії. 

Угруповання військ РФ у Лимані практично оточене. Такими даними також поділився у Telegram військовий кореспондент Богдан Мірошніков.

Контрнаступ ЗСУ від Ізюмського спрямування на Схід активно просувається. На двох дільницях українські війська вже вийшли на кордон Луганської області.

 «ЗСУ дісталися Луганщини у двох місцях – від лівого берега річки Оскол та на північному березі Сіверського Дінця», – повідомив журналіст.

За його даними, запеклі бої відбуваються в районі Білогорівки. На цій ділянці ЗСУ почали просуватися у бік Шипілівки.

Примітно, що, за даними низки російських ресурсів, ЗСУ нібито вже форсували Сіверський Донець і дісталися міста Кремінна, взявши тим самим в оточення угруповання ЗС РФ у Лимані.

Інформація ще потребує підтвердження. Судячи з тривожних постів російських телеграм-каналів, у напрямі в окупаційної армії РФ склалася дуже важка ситуація. Висока ймовірність обвалу фронту, як при контрнаступі ЗСУ на Харківщині.

Той факт, що ситуація під містом Лиман на Донеччині починає скидатися на оперативне оточення російських військ з боку ЗСУ, а успіх на цьому напрямку може бути не гіршим за Харківський, підтвердив також радник Офісу президента Олексій Арестович під час ефіру на Фейгин Live.

За його словами, відбуваються бої навколо Лиману на Донеччині, а саме – на південний схід від нього, в районі Ямполя.

– Кажуть, що там, де Ямпіль, трохи на південний схід (від Лиману, – Ред.), з погляду ворогів, на всю бешкетують якісь війська, які чомусь стріляють по наших ворогах… Таким чином Лиман уже не зовсім самостійний, а дуже ситуація десь починає бути схожою на оперативне оточення цього угруповання, – сказав Арестович.

Радник Офісу президента заявив, що успіх у цьому населеному пункті буде не меншим за перемогу ЗСУ на Харківському напрямку на початку вересня.

– Якщо ми його (Лиман, – Ред.) там закриємо, то розгром може вийти не меншим за Харківський. А якщо зі стрибком уперед, то взагалі, – додав радник Офісу президента.

Добавить комментарий