12 хвилин тому! Наймасштабніша втеча з фронту – почалося: здадуть все! Гайдай повідомив, ЗСУ вжарили!

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

Російські війська на окупованій території Луганської області готуються до наступу Збройних сил України та своєї втечі. Окупанти мінують інфраструктурні об’єкти, будівлі та території. Про це повідомив голова Луганської ОВА Сергій Гайдай.

У Сватовому росіяни замінували об’єкти інфраструктури та закликають самостійно виїжджати із захопленого міста. За словами Гайдая, окупаційні органи влади в місті працюють в “урізаному” форматі.

“Напевно, розуміючи про незручний для тривалої оборони ландшафт місцевості, росіяни вирішили вивезти зі Сватового основні медичні та соціальні заклади – перш за все, обладнання”, – наголосив голова області.

В окупованій Кадіївці росіяни масово знищують архіви та копій документів. Особливо тих, що містять історію окупації, зауважив Гайдай.

“Не захопивши Київ за три дні, Кремль вирішив поступово знищувати села та містечка РФ. Так, нещодавно оголошена часткова мобілізація швидко поглинає невеличкі населені пункти віддалених регіонів, які залишаються без чоловіків. Призов відбувається методом облав, практично все населення призовного віку силоміць доставляють у військкомати”, – каже голова Луганщини.

На тлі заяв України про початок звільнення регіону окупанти все частіше тікають з Луганської області. Військові РФ забирають машини у місцевих жителів, щоб врятуватися від контрнаступу ЗСУ. На кордоні Росії з окупованими територіями Донбасу виникла паніка, розповів директор Інституту стратегічних досліджень та безпеки Павло Лисянський. 

“Тікають окупанти, колаборантів залишають. Там виїзд на кордоні з РФ. Позавчора вони заявили, що начебто цього кордону не буде, але передумали – кордон залишили, тому що потік був страшний через ці території. Паніка є. Ми зафіксували, що в Сєвєродонецьку на Луганщині, в Сватовому, в Старобільську було сім випадків викрадень авто в місцевого населення – просто забирали. Я пам’ятаю такі самі ситуації 2014 року, так само окупанти тікали з Дебальцевого – забирали транспорт у місцевих і виїжджали на цивільних номерах”.

За його словами, на сьогоднішній день склалася дуже критична ситуація з точки зору місцевого населення – “окупанти бігають, забирають у них авто, самі тікають”. Лисянський додав, що за його даними, з окупованого Сєвєродонецька втекла група працівників з Інгушетії.

“Я не знаю, чого вони приїхали – або метал різати, або ще щось розкрадати. Вони поїхали п’ять днів тому, тому що, як вони пояснювали, “ми боїмося, що українці повернуться до Сєвєродонецька”. Це є певний індикатор”, – зазначив експерт.

Крім того, в Інституті з вивчення війни заявили, що контрнаступ посилюється й у районі Куп’янська. Військові дії зміщуються на північний схід Харківської області. ЗСУ намагаються просунутись у напрямку до Вільшани та на схід до Орлянки, що у 22 кілометрах на схід від Куп’янська. Українські сили регулярно відправляють до цього осередку військове підкріплення.

Ймовірно, окупантам все-таки вдалось відбити атаки української армії в напрямку:

  • Першотравневого, що у 20 кілометрах на північний схід від Куп’янська;
  • Кислівки – 23 кілометри на південний схід від Куп’янська;
  • Берестового – 30 кілометрів на північний схід від Куп’янська.

Однак геолокаційні кадри показують, що українські війська вже в Глушківці, а це 14 кілометрів на південний схід від Куп’янська. Ймовірно, загарбникам не вдасться довгий час утримувати оборону. Російські війська намагаються уповільнити українське просування в напрямку Куп’янська. Окупанти бояться того, що скоро українська армія буде у Сватові, що на Луганщині. 

Добавить комментарий